alexa  Menu
windows 7 phpmyadmin kurulumu
Windows 7 – phpMyAdmin Kurulumu

  13.02.2017 ,   2 yorum ,   756 kez okundu.

Gerekli yazılımların kurulması ile ilgili video serisinin son bölümü bu video arkadaşlar. Bundan önceki paylaşımlarda php programcının kurması gereken temel yazılımları ayrı ayrı bölümler şeklinde anlatmaya çalıştım.

Bu yazının sonunda linklerini paylaşacağım. Bu paylaşımımda ise son bölüm olan PhpMyAdmin kurulumundan bahsettim.


PhpMyAdmin nedir?

PhpMyAdmin veritabanı işlemlerini gerçekleştirmek için kurmamız gereken bir yazılımdır. Tabi bu yazılımı kurmadan önce makinanızda mysql, apache ve php kurulu olması gerekiyor. Bu nedenle bu bölümü izlemeden önce bahsettiğim üç bölümü izlemeniz gerekiyor.

İlk paylaşımımda da belirttiğim gibi tabiki bunun daha kolay yolu var. Xampp veya Wampp gibi programlar yardımı ile bu 4 işlemi tek seferde yapabilirsiniz. Yani Xampp veya Wampp kurduğunuzda otomatik olarak mysql, php, phpmyadmin, apache kurmuş olursunuz.

Fakat bunları teker teker kendiniz kurduğunuz birçok şey öğreneceksiniz. En önemlisi ise ileride hazırladığınız projeleri hosting veya vps`lere kurduğunuzda xampp veya wampp gibi programlar kuramayacaksınız. Aynı anlattığım gibi teker teker kendiniz kurmanız gerekecek. Tüm bunları göz önüne alarak bu şekilde bir paylaşım yapmak istedim. İlgilenenler için faydalı olacağını düşündüm.

PhpMyAdmin indirmek için buraya tıklayabilir ve daha sonra aşağıdaki videoyu izleyerek son adımı da tamamlayabilirsiniz:

Daha önce anlattığım mysql, php ve apache kurulumlarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

MySQL kurulumu

Apache kurulumu

Php kurulumu

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

2 yorum yapılmış
  1. Volkan

    Merhaba sitenizden film sitem için link almak istiyorum. 3 aylık veya 6 aylık fiyatınızı öğrenebilirmiyim. İletişim bölümünüzü bulamadığım için buradan yazmak zorunda kaldım.İyi çalışmalar.

    06.03.2017, 23:16:31
  2. Emre Kerim Yıldız

    Güzel bir anlatım olmuş ben genelde kodlama yapacağım zaman linux üzerinden çalışıyorum. Windows’ta ne yazık ki Linux’taki kadar stabil olmuyor.

    22.03.2017, 12:20:24

Yorum yapın..

Güvenlik kodu *