alexa  Menu
ingilizce öğrenme ortamı
İngilizce öğrenme ortamı Voscreen.com

  07.02.2017 ,   2 yorum ,   1.404 kez okundu.

Üniversite döneminde pek dikkat etmediğim ve sonradan çok pişman olduğum konulardan biridir İngilizce. Çok güzel geliştirebilirdim aslında. Çünkü öğrenciyken boş zamanımız şimdikinden daha çoktu. Neyse zararın neresinden dönersen kardır demişler 🙂

İngilizce eğitim veren siteleri araştırırken harika bir ingilizce öğrenme ortamı ile karşılaştım. Aslında bu sıkıntılı bir durum, yani öğrenmek istiyorsunuz ama sıkıcı dersler öğrenmenize engel oluyor. Voscreen.com sitesi bu sorunu çok güzel çözmüş.


Aslında video kaydederek siteyi tanıtmaya çalıştım. Nasıl kullanabileceğinizi gösterdim ama kısaca burada da yazma gereği duyuyorum. Vidoyu izleme imkanı olmayanlar için.

Siteye ücretsiz üye olarak isterseniz bilgisayarda, isterseniz de mobil cihazınıza kurarak mobil cihazınızda öğrenmeye başlayabilirsiniz. Sitenin çalışma mantığı şöyle: kullanıcı girişi yaptıktan sonra üst menüden Türkçeyi seçiyorsunuz (ingilizce duyduğunuz cümlelerin anlamı Türkçe gösterilmesi için). Daha sonra bir kategori seçerek karşınıza çıkan videoları izliyorsunuz. Videolar çok kısa. Birkaç saniyelik videolar ve izlediğinizde ingilizce konuşulan kelimeyi , cümleyi anlamanız gerekiyor. Eğer anladıysanız çevirisini yapmanız lazım. Size doğru ve yanlış olmak üzere iki seçenek veriyor ve belirli bir sürede cevaplamanız isteniyor.

Yani hem ingilizce duyuyorsunuz kulağınız alışıyor, hem yeni kelime öğrenmiş oluyorsunuz hem de eğleniyorsunuz :). Doğru veya yanlış her cevap için puan alıyorsunuz buarada.

İşte böyle eğlenceli bir site. Mutlaka kullanmanızı tavsiye ediyorum. İngilizce öğrenmek istiyorsanız bence çok işinize yarayacak. Aşağıdaki videoda kısaca nasıl kullanacağınızı anlatmaya çalıştım. Videoyu izledikten sonra abone olmayı ve arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın:

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

2 yorum yapılmış
  1. Tahir

    Faydalı məlumat üçün təşəkkürlər

    09.02.2017, 10:09:56

Yorum yapın..

Güvenlik kodu *