alexa  Menu
yeni yıl hediyesi

2017`ye hazırlık, kendime yeni yıl hediyesi sipariş ettim.

  24.12.2016 ,   3 yorum ,   3.276 kez okundu.

Uzun zamandır yeni dersler yayınlayamıyorum. Sebebi aslında hem zamanımın kısıtlı olması hem de bazı ekipmanlarımın olmaması. Ben de düşündüm taşındım 2017`ye yeni ekipmanlarla merhaba deme kararı aldım 🙂 Yayınladığım videolarda sürekli ses konusu tartışılıyordu ses yavaş, duyulmuyor diyenler vardı ve hakılardı aslında. Ben de buna bir çözüm bulayım dedim.

Doğru bir karar olduğunu birkaç gün önce farkettim aslında. Çünkü Azerbaycanda online alışverişlere %18 kdv uygulanacağını bildirdiler. Yani biraz gecikseydim pahalıya mal olacaktı.

Gelelim neler sipariş ettiğime. Tabi bunların paket açılımını yapacağım ama şuan hepsinin elime ulaşmasını bekliyorum şimdilik sadece 3 paket geldi.

1- BM800 Condenser Microphone

bm 800 microphone

Kondenser mikrofon BM-800 , NB -35 mikrofon ayaklığı ve pop filtre. Youtube inceleme videolarından falan araştırdım ve bu mikrofonun şimdilik işimi görebileceğini düşündüm ve karşıma hazır böyle paket çıkmışken kaçırmak istemedim. Şuan Pop Filtre ve mikrofon elime ulaştı fakat ayaklık henüz gelmedi. 3 ayrı paket şeklinde göndermiş satıcı. Fiyatı 43 dolar.

Ebay linki için tıklayın.

2. Octopus Tripod

octopus tripod

Bu ürünü de tripodum olmadığı için almak istedim. Kullanışlı birşey fakat benim Nikon D3200 makinamla uyumlu değilmiş elime geçince farkettim. Alırken acele etmişim. Vidası büyükmüş ama çeviricisi var onu bulup alcam. Çok basit bir ürün ama kullanışlı. Fiyatı 7.79 dolar.

Ebay linki için tıklayın.

3. USB 6 Channel 5.1 Audio External Optical Sound Card Adapter – Lot USB 2.0 Audio Headset Microphone Jack Converter Sound Card Adapter SL

usb 6 channel sound card

usb sound card

Mikrofonla daha kaliteli ses elde etmek için usb ses kartına ihtiyacım olacağını düşünüp bu ses kartlarını da aldım. USB den çalışan bu ses kartlarının mikrofonumla uyumlu olup olmadığını açıkcası tam olarak bilmiyorum artık elime geçince deneyerek sonucu paylaşacağım o yüzden takipte olun :)) Bunların fiyatı da birincisi 7.69 dolar, ikincisi  1 dolar.

Sırasıyla ebay linki için buraya ve buraya tıklayabilirsiniz.

Şimdilik bu kadar ekipman işimi görür diye düşünüyorum. Elime geçince kutu açılmı yapıp bu ekipmanların işime yarayıp yaramayacağına birlikte karar verebiliriz.

Şimdiden herkese mutlu yıllar dilerim 🙂

3 yorum yapılmış

    Mushfiq

    Xeyirli, ugurlu olsun)

    24.12.2016, 13:50:25

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: