alexa  Menu
4-wordpress options framework multicheck option

4 – wordpress options framework – multicheck option kullanımı

  27.03.2016 ,   2 yorum ,   4.051 kez okundu.

Options Framework eklentisi kurulumu, kullanımı biraz anlatmaya çalışmıştım önceki paylaşımlarımda. Kaldığımız yerden devam ediyoruz :). Bu videomda multicheck özelliğini nasıl kodlayacağımızı anlatmaya çalıştım.

Bu özellik anlayacağımız dilde dersek HTML`in select etiketi kullanılarak veritabanındaki verileri liste halinde bize sunuyor. Options framework eklentisini kurduğumuzde bize sunuluna options.php dosyasında bazı değişkenler hazır halde geliyor. Örneğin kategoriler, etiketler, sayfalar gibi.

İşte multicheck ile tema panelimizi özelleştirirken ister kategorileri ister sayfaları çekebilir ve işlemlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Örnek olarak videoda seçilen kategorilere ait makalelerin listelenmesini veya listelenmemesini göstermeye çalıştım. Fakat siz sayfanızdaki özel isteklere göre kodları tabiki özelleştirebilirsiniz. Ben sadece kullanımını örneklerle açıklamaya çalıştım.

Eğer bu dersle yeni karşılaştıysanız mutlaka diğer bölümleri de izlemeniz gerekiyor. Aksi taktirde birşey anlamamanız normal olacaktır 🙂


2 yorum yapılmış

    ozan

    Merhaba burada ki problem nedir acaba?

    <div class="item “>

    31.05.2016, 14:10:21

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: