alexa  Menu

Acer Aspire 5920G monitörünü yenisiyle değiştirme

  18.08.2013 ,   yorum yapılmadı ,   6.221 kez okundu.

Geçenlerde 6 yıllık bilgisayarımın monitörünü sakarlığım yüzünden kırdım.  Normalde bilgisayarın özellikleri iyi değil fakat performansı normal. Bir de elim alıştı ya ondan değiştirmek niyetim de olmadığı için monitörü değiştirmek istedim. Azerbaycanda değiştirmem için 406 TL istediler. Çok pahalı olduğunu düşündüm. Biraz araştırayım dedim. ebay üzerinde 79 dolara buldum hatta kargo da bedavaydı. En fazla servise götürürüm 20-30 TL harcım da orada çıkar diye düşündüm. Yani toplam harcamam Azerbaycanda söylenen tutardan daha ucuza geliyor. Madem ucuza geliyor bir de bataryasını da getirteyim dedim. 40 dolara da onu buldum. Toplam 120 dolar harcadım ve yepyeni LCD Screen + bataryayı sipariş ettim.

Aşağıda görmüş olduğunuz fotoğrafdaki bilgisayar benim sözü edilen emekli bilgisayarım (Acer Aspire 5920G 6 yaşında)

acer-aspire-5920g-lcd-replacement-0

 

Ve ebay üzerinden sipariş ettiğim monitör. (Batarya elime geçer geçmez bilgisayara takıp kullandığım için fotoğrafını almamışım 🙂 )

 

acer-aspire-5920g-lcd-replacement-3

 

acer-aspire-5920g-lcd-replacement-4

 

Bunlar elime geçti ama kafaya takdım bu LCD – yi kendim değiştircem diye. Aslında bilgisayarın donanımından çok fazla anlamam. Bir de notebook olunca işler değişiyor. Neyse kafaya taktım ya artık yapcam dedim ve önce tabiki internette araştırdım. Monitör nasıl değiştirilir falan diye. Ve hemen youtube `da bir video buldum. Videoyu aşağıda paylaşacağım. Videoyu izleyerek LCD `yi değiştirdim ve işte sonuç ))

acer-aspire-5920g-lcd-replacement-1

 

acer-aspire-5920g-lcd-replacement-2

 

acer-aspire-5920g-lcd-replacement-5

Sonuç olarak bu tecrübemi paylaşmak istedim. Öncelikle fazla para harcamamak için aslında başka bir yolun olup olmadığını araştırmamız gerektiğini ve de aslında bazı işleri kendimizin de kolaylıkla yapabileceğimizi söylemek istedim kısaca ))

Ha bu arada 406 TL harcanacaktı normalde. Sonuç 79 dolar + 40 dolar = 233 TL +10 TL (gümrük bedeli) = 243 TL (LCD + Batarya)

Not: Bu fiyat Azerbaycan için geçerlidir. Belki başka ülkelerde daha ucuza halledebilirsiniz onu da söylemiş olayım )))

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: