alexa  Menu

Adobe Dreamweaver mı Adobe Photoshop mu?

  28.01.2010 ,   5 yorum ,   5.669 kez okundu.

Sınavlar bitti ve artık tatil başladı. Çok uzun bir tatilimiz yok ama yine de birşeyler yapılabilir diye düşündüm ve bir program seçerek onunla ilgili yazılar yazayım dedim.

Uzun zamandır Adobe Dreamweaver ve Photoshop Kullanıyorum. Bunlardan birini anlatayım dedim. Ama hangisini anltayım bir türlü karar veremedim. Çünkü önemli olan ziyratçeilerimi ilgilendiren bir program olması. Ve anket oluşturmaya karar verdim. Sağ tarafta anketi yayınladım. Bitiş süresini belirtmedim. Hangi program ile ilgili yazılar yazmamı istiyorsanız ankete katılabilirsiniz. (Sağ tarafta Anketi Görebilirsiniz.)

Biraz konulardan bahsedeyim.

Adobe Dreamweaver: Bu programı uzun zamandır kullanıyorum. Eğer bu programı anlatırsam Adobe Dreamweaver CS4 üzerinden anlatacağım. Önce kısa bir HTML bilgisi vererek sonra tamamen Dreamweaver programının özelliklerinden bahsedeceğim. Uygulamaları resimli olarak anlatmayı düşünüyorum. Ve resimlerde gösterdiğim uygulamaları RAR dosyayı olarak paylaşacağım.

Şuan için aklıma gelen konuları yazayım. (Konularda değişiklik olabilir zamanla :). Yani kendimi geliştirdikce anlatacağım konular da artacaktır :)) : HTML, CSS konularına da değineceğim, Tablolarla çalışmayı, ve hatta ilerledikce Adobe Firefox’tan da yararlanacağım. Ve eğer olumlu yorumlar alırsam, anlattıklarım işinize yararsa yani Dreamweaver’ın bize sağladığı bazı kolaylıkları da anlatacağım. (PHP programlaması gibi örneğin. Örnek olarak gösterecek olursak çok detaylı bir site olmasa da , tamamen  Dreamweaver ile yaptığım siteyi gösterebilirim. Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Resmi Sitesi . Site PHP programlama dili ile yapılmştır. Basit bir site ama kendinizi geliştirerek daha güzel siteler yapabileceksiniz diye düşünüyorum.)

Gelelim Adobe Photoshop programına. Bu programı da uzun zamandır kullanıyorum. Fakat resimlerle uğraşmaktan çok web için kullanıyorum. Yani örneğin siteye reklam eklemek için, banner hazırlamak için, arka fonlar, buttonlar, sekmeler hazırlamak için kullanıyorum. Anlatacağım konular da bunlar olacaktır. Tabi resim montajları için de bazı noktalara değinmeye çalışacağım. Ayrıca eğer Photoshop anlatacak olursam Afiş hazırlama konusuna da değineceğim.

Şimdi seçim size kalmış 🙂 Benim gönlüm Adobe Dreamweaver ‘ dan yana. Anketimize katılmanızı ve siteyi takip etmenizi tavsiye ederim 🙂 Aklınıza takılan sorular olursa yorumlar kısmından sorabilirsiniz. Veya İletişim sayfasını kullanbilirsiniz.

İyi çalışmalar Herkese…

5 yorum yapılmış

  egitimci

  gerçekten güzel bir uygulama olur ve faydalı olur bizim için . inanın internet aleminde gereksiz bilgi o kadar çok ki bıktık artık , sizin gibi bu işi bilen birinin bu konuları anlatmasının çok faydalı olacağını düşünüyorum… benim gönlümden ise önce Dreamweaver sonra ise Photoshop olsa iyi olur diye geçiyor . yani be şahsen ikisinde istiyorum .

  28.01.2010, 18:16:11

   anarsamadov

   Estfrlh ben de çok iyi bildiğimden değil sadece paylaştıkca ben de yeni birşeyler öğrenirim belki diye düşünüyorum.
   En çok istediğine oy ver o zaman şimdilik 🙂

   28.01.2010, 18:24:48

  murat

  dreamweaveri anlamak photoshoptan zor değil..
  ama bi nokta var ki bir türlü çözemiyorum.
  rüyalarıma giriyor kanter içinde uyanıyorum artık.
  boyutunu ayarladığımız bir tablonun içine divleri ayrı ayrı nasıl çağırabilir.
  bunu anlatırsan çok bahtiyar edersin.
  siten ve paylaşımların çok faydalı, sitenden birşeyler kapıyorum.
  paylaşımlarının devamını diliyorum.

  17.02.2010, 18:44:23

  anarsamadov

  çok az kaldı. en kısa zamanda dersleri ekleyeceğim biraz geçiktim farkındayım.
  fakat yeni başladıysan tablolarla çalış divlere hiç girme.

  projeye paşladığında baştan karar ve ya div ile çalış tamamen ya da tablo ile. çünkü div lerin kullanımı tamamen farklı. onlara css dosyasından müdahele etmen gerekiyor. yoksa çok sıkıntı yaşayabilirsin. tablo içerisinde div kullandığında da aynı sıkıntılarla karşılaşman normal.

  17.02.2010, 18:55:39

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: