alexa  Menu
adwords-keyword-planner-tool

Adwords anahtar kelime planlayıcı nedir?

  28.09.2016 ,   2 yorum ,   3.959 kez okundu.

Adsense ile ilgilenenler veya en çok aranan kelimeleri merak edenler için zevkli bir paylaşım olacağını ümit ediyorum. Videoyu izleyerek adwords anahtar kelime planlayıcı aracını kullanmayı öğreneceksiniz. Peki ne işimize yarıyor bu araç?

Kelime planlayıcı aracını kullanarak üzerinde çalışmak istediğiniz anahtar kelimeyi analiz edebiliyorsunuz. Belirlediğiniz aylar arasında anahtar kelimenin hangi ülkede hangi dilde kaç ortalama kaç keç arandığını, buna bağlı olarak bu kelimenin rekabet düzeyini, anahtar kelimenizin ilgi düzeyine, anlamına yakın yeni anahtar kelimeleri, anahtar kelimenin adsense için tıklama başına maximum ne kadar kazanç sağlayabileceğini öğrenebileceksiniz.

Bunun dışında diyelim yeni bir site kurmak istiyorsunuz ve adsense kazançı sağlamak istiyorsunuz. Bu durumda anahtar kelimeniz olmayacak ve kategori arayışında olacaksınız. Anahtar kelime planlayıcı aracı ile kategori bazında da analiz yapabildiğiniz için oldukca seveceksiniz diye düşünüyorum 🙂

Unutmadan bu aracı kullanmanız için adwords hesabına ihtiyacınız olacaktır. Adwords hesabı ücretsizdir.

Hadi bakalım videoyu izleyin yorumlarınızı bekliyorum 🙂

2 yorum yapılmış

  Seda

  Uzun zamandır bunu merak ediyordum sosyal içerik için özellikle teşekkürler.

  14.04.2017, 20:19:51

  Erdem ÇETİN

  Hocam ben şahsen kelime analizlerimi google webmaster tools’dan kendim analiz ediyorum. Adwords’deki etkilimi? kesinlikle etkili fakat sektörel olarak farklı sonuçlarda çıkartabiliyor, bu neden le kendi analimize daha çok güveniyorum.

  15.04.2017, 7:48:22

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: