alexa  Menu
360-security-lite-android-guvenlik

Akıllı telefonlarda güvenlik – security

  18.10.2015 ,   yorum yapılmadı ,   4.098 kez okundu.

Günümüzde günlük kullanımda neredeyse bilgisayarların yerini alan akıllı telefonlarda güvenlik, yavaşlılık, donma, batarya ömrü gibi bir takım sıkıntılarla karşı karşıya kalıyoruz. Bunun birçok sebebi var. Kastettiğim sadece virüs, trojan gibi yazılımlar değildir.

Akıllı telefonunuzda, tabletinizde kullandığınız birçok programda  dosyalar arşivlenmektedir. Bu dosyalar zamanla telefonuzun hafızasında depolanarak gereksiz dosya olarak yer tutmaktadır. Yani örnek vermek gerekirse whatsappda profil resimlerine baktığınızda bu resimler telefonun hafızasında depolanır. Bunun dışında telefonda girmiş olduğunuz siteler ile ilgili dosyalar, çeşitli mesajlaşma yazılımları aracılığıyla gönderilen video, fotoğraf , yazılımlara ait günlük kayıtlar ve s gibi birçok dosya hergün depolanarak gereksiz yer kaplamaktadır. Neticede telefonunuzda hafıza yetersizliği, yavaşlılık, bataryanın çabuk bitmesi gibi sıkıntılar meydana gelir.

Yakın zamanlarda kullandığım ve çok beğendiğim bir uygulamayı tavsiye etmek istiyorum. Öncelikle bunun kesinlikle reklam falan olmadığını samimi bir tavsiye olduğunu belirtmek isterim. 360 security lite isimli programı google play marketten indirerek android cihazınıza kurabilirsiniz. Programın kullanımı çok basit olduğu için detaylı anlatma gereği duymuyorum. 3 bölümden oluşuyor. Hızlandırma, Temizleme, Antivirüs. Hızlandırma bölümünde arka planda çalışan programları kapatarak bataryanızın daha geç bitmesini, temizleme bölümünde telefondaki gereksiz dosyaların silinmesini, Antivirüs bölümünde de zararlı yazılımların temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

360 Security Lite

Program 5.000.000+ indirme sayısına sahip ve şuanda 4.5 paunla değerlendirilmiş durumda. Buarada tamamen ücretsiz şuan için.

Programı buradan görüntüleye ve indire bilirsiniz. Program hakkında detaylı bilgiyi ilgili sayfada fotoğrafların alt kısmında okuyabilirsiniz.

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: