alexa  Menu

Backlink Paketi ile Satışlarınızı Arttırın

  29.07.2016 ,   2 yorum ,   3.312 kez okundu.

SEO çalışmaları yapılması gerektiğinde site sahiplerinin dikkat etmesi gereken birkaç konu öne çıkıyor. Örneğin yapılan çalışmalar için talep edilen ücretler önemli miktarda farklılık gösterebiliyor. Yani bir firmanın sunduğu backlink paketleri içeriği ile diğer bir firmanın sunduğu paketin içeriği aynı gibi görünse de aralarında önemli fiyat farklılıkları olabiliyor. Dolayısıyla sitenizi daha iyi bir konuma getirmek için görevlendireceğiniz firmayı seçmekte zorlanabiliyorsunuz.

Aslında bu işin mantığı ve çözüm yolu da hayatta karşılaşılan diğer problemlerden daha farklı değil. Çok basit bir şekilde açıklamak gerekirse, üzerindeki etikette nispeten yüksek bir fiyat yazan ürün, beklentilerinizi karşılayamayacak olan ama etiketindeki fiyatı çok düşük olan bir üründen çok daha hesaplı olabilir. Örneğin çok ucuz bir fiyata satın alacağınız backlink paketi içeriğinde web sitenize 100 tane link verileceği belirtiliyor olsun. Ama alınacak olan linkleri ve bunların yayınlanacağı siteleri incelediğinizde sitelerin alakasız, PR değeri düşük ve ‘çöp site’ adıyla anılan siteler olduğunu görürseniz, pakete 1 TL verseniz bile çok pahalıya satın almış olacaksınız. Çünkü bu backlinkler sitenize yarar getirmediği gibi, çok sayıda olması ve aynı günlerde verilmesi nedeniyle de doğal görünmeyebilir. Bu da web sitenize yarar sağlamaktan ziyade zarar verecektir.

Diğer yönden yapılan SEO çalışması içinde sunulan ya da bağımsız olarak sunulan backlink paketlerinde 10 tane PR değeri yüksek ve sizin konunuzla ilgili site bulunduğunu düşünelim. Bu sitelerden link almak doğal görünümün bozulmasına izin vermeyecektir. Sizin konunuzla ilgili olmaları ve değeri yüksek sayfalar olarak kabul edilmeleri de sizin sitenizin de PR değerini yükseltecek ve dolayısıyla ziyaretçi sayınızı, hit oranını, sonuçta satışlarınızı artıracaktır. Elbette hedeflenen anahtar kelimelerle yapılan aramalarda da daha üst sıralarda yer almanızı sağlayacaklardır. Dolayısıyla ilk duruma oranla görünen fiyatı 1000 kat daha yüksek olsa bile hedefinize ulaşmanızı sağladığı, amacınıza yönlendirdiği için uygun bir ücrete sahip olduğu, ucuz olduğu söylenebilir. Daha fazla bilgi almak ve SEO için tıklayın.

2 yorum yapılmış

    Yerel Seo

    Bu güzel paylaşım için teşekkürler

    09.08.2016, 21:14:59

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: