alexa  Menu
bootstrap sass kurulumu ve kullanımı

Bootstrap Sass kurulumu ve kullanımı

  15.05.2017 ,   4 yorum ,   6.575 kez okundu.

Bir önceki paylaşımımda SASS nedir, nasıl kullanılır? bunlardan bahsetmeye çalışmıştım dilim döndüğünce. Şimdi çok daha zevkli bir konuya değinmek istiyorum. Bootstrap kullananları daha çok ilgilendirdiğini söylemekte fayda var.

Biliyorsunuz Bootstrap en yaygın CSS Framework`dür. Fakat birçok sitede görmüşsünüzdür siteye baktığınızda hemen bootstrap olduğunu anlaşılıyor çünkü varsayılan renkler kullanılmıştır. Hiçbir değişiklik yapılmamıştır. Ya da projenizde bootstrap kullanılması istenmiştir fakat bunun yanında projeye has olan birkaç renk kullanılması istenmiştir. Bu durumda Bootstrap SASS kodlarını kullanmıyorsanız css dosyasında bootstrapa ait kodları inceleyerek nerede renk kullanılmışsa onları değiştirmeniz gerekecektir ki, bu da ciddi zaman kaybı ve hataya neden olma ihtimali yüksek bir iştir.

İşte bu sıkıntıları aşmak, işinizi kolaylaştırmak ve daha profesyönel bir iş çıkarmak istiyorsanız Bootstrap Sass dosyalarını kullanarak, istediğiniz değişiklikleri kökünden hallederek size ait bootstrap.css dosyasını derleyebilirsiniz. Aşağıdaki videoda bunu nasıl yapacağınızı anlatmaya çalıştım. Bu tür eğitimlerin devam etmesi ve eğitimlerden haberdar olmak için kanalıma abone olmayı unutmayın.


4 yorum yapılmış

  Okan Tag

  Bilgi verici bir yazı ve video teşekkürler.

  04.06.2017, 21:11:15

  hakan

  Etkileyici ve net bir anlatım olmuş

  06.06.2017, 11:58:35

  Ömer Öztürk

  Çok teşekkürler,anlatımınız gayet güzel olmuş. Video atmanızda ayrıca güzel olmuş.

  07.06.2017, 18:32:58

  Barış Özhan

  Güzel anlatım teşekkürler

  13.06.2017, 8:16:28

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: