alexa  Menu
Bootstrap Tags Input

Bootstrap tags input (etiket) eklentisi

  10.05.2016 ,   yorum yapılmadı ,   5.383 kez okundu.

Bootstrap ile ilgili bir eklenti paylaşmıştım. Bu ikinci eklenti olacak.  Daha önce de söylemiştim, bootstrap framework`ünü kullanıyorsanız projenize göre bazı eksiklikler ile karşılaşabilirsiniz. Ya da projenizin gerektirdiği bazı eklentilere ihtiyaç duyabilirsiniz. Arama motorlarının anahtar kelimelere verdiği önemi düşünürsek ve tabi buna biraz da projenizin görsellik, dinamiklik kazanması gerektiğini katarsak paylaşacağım eklentinin aslında çokca kullanacağınız bir eklenti olacağını söyleyebilirim.

Projenizde etiket özelliği varsa bu eklenti tam da size göre. Normalde blog yazısı, makale, haber ve s. gibi paylaşımlarda sürekli anahtar kelimeler belirler virgülle veya boşlukla ayırırız. Bootstrap tags input tam da bu işi görüyor. Bootstrap altyapısını kullanarak biraz da jquery desteği ile belirlediğiniz anahtar kelimeleri bootstrapın label sınıfını kullanarak görselleştiriyor.

Eklentiye buradan ulaşabilirsiniz.

Eklentiyi indereceğiniz dosya içerisinde dist klasöründeki bootstrap-tagsinput.css  ve bootstrap-tagsinput.js dosyalarını  projenize entegre ederek kullanabilirsiniz.Tabi bunun dışında kullanmak istediğiniz özelliklere göre sayfadaki dökümantasyona göre ek kodları da kullanmanız gerekecektir.

İşinize yarayacak bir eklenti olduğunu düşünüyorum ve başka eklentiler de paylaşacağım. Gerek duyarsam video dersler eklemeyi de düşünüyorum. Tabi bu biraz da gelen yorumlara bağlı bir durum 🙂

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: