alexa  Menu
bootstrap 4 alpha

Bootstrap v4.0.0 Alpha sürümünü duyurdu

  20.08.2015 ,   1 yorum ,   3.960 kez okundu.

Blog sayfamda da kullandığım, hakkında birkaç ders eklediğim bootstrap yeni Bootstrap 4 Alpha sürümünü duyurdu. Blog sayfalarında yaptıkları açıklamaya göre birçok değişiklik yapmışlar. Öncelikle Less`ten Sass`a geçmişler. Bunu da bootstrapın eskisinden daha hızlı çalışması için yaptıklarını söylüyorlar.

 • Grid sisteminde (ızgara sistemi) değişiklikler yapılmış. Ki izgara sistemi bootstrapı tercih etmemizin en büyük nedenlerindendir ve burada yapılan her iyileştirme herkesi sevindirecektir diye düşünüyorum. Mobil cihazlarda daha iyi çalışması için iyileştirmeler yapılmış.
 • Flexbox desteği eklenmiş
 • .figure ve .figure-caption sınıfları eklenmiş. Bazen elimizde fotoğraf olmaz deneme için boşluğu doldurmak adına alakasız birşeyl kullanır. Ben açıkcası placehold.it hizmetini kullanıyordum ama şimfi artık bootstrap da bu kolaylığı sağlamış oldu.
 • Cards – diye yeni bi komponent eklenmiş ki bence çok çok kullanılacak komponentlerden biridir. Esnek ve genişletilebilir içerik konteyneri diye açıklamışlar zaten.
 • Navbar – bölümünde katlanabilir içerik eklenmiş. Bunun dışında eskiden iki renk seçeneği vardı (tabiki siz değiştirebilirsiniz istediğiniz renklere manual olarak) şimdi artık 4 seçenek var.
 • Bunların dışında http://themes.getbootstrap.com/ sitesinde bootstrap tarafından geliştirilmiş temalar satışa sunulmuş.

cards component bootstrap alpha

Kısaca aslında bunlar ama tabi daha çok fazla kurcalayamadım. Birkaç gün içinde daha farklı yenilikler farkedilecektir mutlaka. Şu kesin ki, çok daha güzel bir framework oldu bootstrap 🙂 Buarada hazırlamış olduğum bootstrap derslerini gözden geçirmeyi unutmayın.

Buarada şunu da söylemek lazım henüz bazı sayfalarında hatalar mevcut ki zaten henüz Alpha sürümü duyuruldu.

1 yorum yapılmış

  Bootstrap 4.0.0 Beta artık yayında.

  […] tarihinde Bootstrap 4.0 Alpha sürümünün yayınlanması hakkında paylaşımda bulunmuştum. Dün Bootstrap 4.0.0 Beta […]

  12.08.2017, 8:24:42

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: