alexa  Menu
dip ses nasıl temizlenir

Dip Ses Nasıl Temizlenir? (Adobe Audition CC)

  28.01.2017 ,   3 yorum ,   8.017 kez okundu.

Videolarımdaki sesi beğenmeyenler vardı ve bu yüzden bazı ekipmanlar almıştım fakat yine de ses tam istediğim gibi olmadı. Videoları izleyenler bilir dip ses belası ile karşı karşıyaydım. Normalda 2+1 ses sisteminde dip sesi hissetmiyordum ama sonra kulaklıkla dinlediğimde aslında sesin ne kadar berbat çıktığını farkettim.

Haliyle araştırmaya koyuldum ve dip sesi temizlemeyi başardım. Ben de edindiğim tecrübeyi paylaşarak bu konudan muzdarip olanlar için bir faydam olsun istedim. Kısaca bahsetmek gerekirse mikrofondan aldığım sesi sanal bir kabloya aktararak kablodaki ses üzerinde dipsesi temizleyib kayıt edeceğim programa aktarıyorum.

Bunun için videoda da bahsettiğim üzere iki programa ihtiyacımız var:

 1. VB-CABLE Virtual Audio Device
 2. Adobe Audition CC

Bir de görüntü kaydedici programa ihtiyacınız var. Benim kullandığım program OBS (Open Broadcaster Software).

Kurulum ve kullanım için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz:

 

3 yorum yapılmış

  Erdem ÇETİN

  Hocam bizim firmamıza ait müşteri yorumları videolarında dip sesler vardı, valla profesyonel anlamda bu işi yapan arkadaşlar bile çözememişti bu işi. Teşekkür ederiz hocam vallahi çok işimize yaradı.

  15.04.2017, 7:45:55

  Batuhan Aygün

  Zamanında (19 yaşlarındayken) bir furya başlamıştı. rap müzik ile alakalı.. bende bu furyadan nasibimi alıp kayıt almaya çalışmıştım ama ne hikmetse (dandik mikrofon,ses kartı,saçma bir kayıt) Şu dip ses olayından çok çekmiştim. Tabi ozamanlar adobe audition 1.5 ile dip ses temizlemek hiçte kolay değildi 🙂 teşekkürler.

  22.04.2017, 10:39:15

  alp

  Güzel bir çalışma. Ben video olarak camtasia da bunun için çok kolay halledilebilecek bir video çektim. Umarım yardımı olur: https://youtu.be/IKAnWDTKcPM

  21.02.2018, 14:45:30

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: