alexa  Menu
Facebookta kişileri engelleme ve engel kaldırma

Facebookta kişileri engelleme ve engel kaldırma

  17.03.2014 ,   yorum yapılmadı ,   4.892 kez okundu.

Facebook ile ilgili birçok soru soruluyor. En fazla sorulan soru da kişi engelleme ile ilgili nedense. )) Bu yazımda facebook üzerinde bir kişiyi nasıl engelleye bileceğimizi ve engeli nasıl kaldıra bileceğimizi anlatacağım. Daha önce de facebook ile görüntülü konuşma başlıklı yazımı paylaşmıştım.

Öncelikle facebook hesabınıza giriş yapmalısınız.

Giriş yaptıktan sonra sayfanızın, sağ üst köşesindeki “kilit” ikonuna tıklayınız. (ilgili alan alttaki resimde gösterilmiştir).

Bu alanda “Birinin beni rahatsız etmesini nasıl durdururum?” başlığı sorunumuzu çözecek olan alandır.

facebook_01

Birinin beni rahatsız etmesini nasıl durdururum?” başlığına tıklayarak engellemek istediğiniz kişinin e-posta adresini veya facebook profil adını giriniz.

Ardından “Engelle” buttonuna tıklayınız.

facebook_02

Karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa çıkacaktır. Bu sayfada  e-posta adresini girmiş olduğunuz kişinin bilgileri çıkacaktır. Eğer e-posta adresi değil de profil ismi girdiyseniz arkadaşınız olsun veya olmasın o isimle kayıtlı olan tüm kullanıcılar listelenecektir. Profil resmine bakarak engellemek istediğiniz kişiyi bulup karşısındaki “engelle” buttonuna tıklayarak engelleme işlemini bitirebilirsiniz.

facebook_03_1

Son olarak eğer engellediğiniz kişileri “Engellenen Kişiler” listesinden çıkarmak istiyorsanız ilk resimde belirttiğimiz “Birinin beni rahatsız etmesini nasıl durdururum?” başlığına tıklayınız. Ardından  “Engellenen tüm kullanıcıları gör” linkine tıklayarak daha önce engellediğiniz kişileri listeleyiniz.

Aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi engellenen kişinin karşısında Engellemeyi Kaldır butonu bulunmaktadır. Bu butona tıklayarak engellemeyi kaldırabilirsiniz.

facebook_03

Facebook`ta giderek artan reklamlar veya farkl amaçlarla açılan fake hesaplar nedeniyle malesef bu özellik son zamanlarda birçok kişi için kurtuluş yolu olmuştur. Dolayısıyla çok soruluyor.

Umarım faydalı olur.

İyi çalışmalar dilerim.

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: