alexa  Menu
Facebook`ta reklam tekniği nasıl kullanılmalıdır

Facebook`ta reklam tekniği nasıl kullanılmalıdır ?

  08.08.2015 ,   yorum yapılmadı ,   2.986 kez okundu.

Bir websitesi sahibinin , sitesinin hitini arttırması için , bazı yollara başvurması gerekir. Bunların içine Facebook’ta reklamı da dahil edebiliriz. Peki neden Facebook’ta reklam bu kadar faydalıdır ?

İnternet ortamında Facebook kullanıcıları gün geçtikçe artıyor. Bu nedenle birinin Facebook’ta gezerken sizin sitenizin de reklamını görmesi , sizin için iyi olacaktır. Ancak projeniz çok kaliteli olmalıdır , hemen siteyi yeni açtığınızda gidip Facebook’a reklam vermeyin. İlk önce projeniz bir şekillensin , Google indeksleriniz artsın , ziyaretçileriniz çoğalsın. Tabii bunun yanında Facebook sayfanız da aktif olsun. Sitenizde makale yazınca hemen oradan da bilgi ve link verin ki tıklasınlar.

Siteniz ve projeniz biraz şekillendikten sonra Facebook’a post reklam verebilirsiniz. Hani şu ana sayfada gördüğümüz , altında “Sponsorlu” yazan paylaşımlar. Sitenizi tanıtan bir paylaşım yapın ve ardından uygun fiyata Facebook’a post reklam verin. Ancak paylaşımda kısa ve öz bir biçimde sitenizi tanıtın ki kullanıcının ilgisini çeksin. Eğer projeniz özgün ve kaliteli bir projeyse zaten reklamı gören kişi sık sık sitenize girecektir. Daha çok Facebook’a reklam vermenizi tavsiye ederim çünkü diğerlerine göre kullanım oranı çok yüksek.

İsterseniz Facebook‘a sadece websitenizin linkinin bulunduğu ve altında kısa bir açıklama bulunan reklam da verebilirsiniz ancak bunun fiyatı post reklama göre biraz daha pahalıdır ancak biraz daha etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Bir diğer seçenek olarak sadece Facebook sayfanızın reklamını da verebilirsiniz , sonuçta linkleri orada paylaşıyorsunuz.

Facebook’ta reklam tekniği doğru bir biçimde kullanılmalı , site açıldıktan hemen sonra reklam verilmemeli , sitenin olgunlaşması beklenmelidir.F

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: