alexa  Menu

“Flo” rezilliği.

  04.07.2021 ,   yorum yapılmadı ,   3.324 kez okundu.

Günecelleme:
Devamını paylaşacağım demiştim ama zamanıma yazık paylaşmıyorum. Sebebi şu, ben Azerbaycandan sipariş ettim ve adres olarak bir akrabamın adresini gösterdim. Birçok sipariş vardı ve hepsinin durumunu durmadan arkrabama sormak yerine internet mağazası üzerinden takip ediyordum. Meğer ürünler teslim edilmiş FLO-nun internet mağazasını artık kim yönetiyorsa siparişin durumunu defalarca yanlış girdiler. Bir kere teslim edilemedi, daha sonra Sipariş iptal edildi, daha sonra kargoya hazır olarak değiştirdiler. Mail attılar siparişiniz iptal edildi diye. Bugün yani 05 temmuz tarihinde hala mail atmışlar gecikmeden dolayı özür dileriz en kısa sürede sorunu halledeceğiz diye. Yani hala teslim edildiğinden habersizler :). Şimdi ben bunlar hakkında devamını paylaşsam ne olur paylaşmasam ne olur? Onlar zaten kaybolmu.lar kendi karmaşalarında.

Uzun zamandır blogda birşeyler paylaşamıyorum ama bu rezilliğin mailimde kalmasını da istemedim. Flo bir marka mı bence değil ama olsun yine de buradan paylaşayım da belki kendi rezilliklerini görmezden gelen çalışanları hakkında yeniden düşünürler.

  • Baştan söyleyeyim mesele 3 tane ürün veya genel olarak ürün değil. Mesele müşteriyi rahatsız etme, ilgilenmeme, umursamama ve geçiştirmedir. Bu sebeple bu olumsuz deneyimi siz de yaşamayın diye paylaşıyorum. Biraz uzun olacak kusura bakmayın. Direk konuşmaları olduğu gibi paylaşacağım.
  • Bu durumu payşmamın bir diğer sebebi, burada paylatışım sorunun ilk başladığında yanıt alamamdı. Paylaştığım tarihte yani bugün 04 temmuzda hala sorun giderilmemiş durumda. normalde 25 haziranda teslim edilmesi gereken ürün (ki benim sorunum gecikmesi değildi) bu yazının sonunda okuyacağınız üzere iptal edildi yanıtı alsam da hala kargoya hazır olarak bekletiliyor. İade yapılmadı. Canlı destek hattında gecikmeden dolayı bekliyor diyor. Mailde iade edildi yazıyor.
  • Gecikme var diyelim. Aynı siparişteki bir ürünü gönderdiniz diğer iki ürüne vaktiniz olmadı mı?
  • 25 hazirandan buyana kargoya hazır olarak bekletiliyor ve diyelim zamanınız olmadı yoğunluk var. O tarihten bu yana hiç kargoya ürün vermedinizmi yani?

Anlayacağınız ilgilenmiyorlar sadece.

 

E-posta ile yazdıklarım (Bir sonrakı yazımda site üzerinden konuşmalarımızı paylaşacağım)

23 hazirada ilk attığım mail

BEN: Merhaba, 21061922514507-3 nolu siparişim teslim edilemedi diyor sorun nedir?

bilgi verirseniz sevinirim.

23 haziranda tekrar attığım mail sipariş numarasını yukarı sonunda 3 atmışım önce anlamadım. Sonra daha detaylı mail atmak için bu maili gönderdim.

BEN: Merhaba,

21061922514507  nolu siparişin durumu sipariş iptal edildi gözüküyor. iki ürün henuz kargolanmadı.

Kargolanan ürün sipariş teslim edilemedi yazıyor.

Kargo linki aşağıda orada da bekletiliyor yazıyor.

https://www.ups.com.tr/WaybillSorgu.aspx?Waybill=1Z893W2A6802083468

Ne oluyor? Bilgi verirseniz sevinirim.

23 haziran gelen yanıt

FLO: Değerli Müşterimiz, Öncelikle bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sipariş oluşturduğunuz tarih itibariyle, ürünlerin son kargolama tarihi 25.06.2021  tarihidir. . Siparişiniz kargoya verildikten sonra yapılacak sms bilgilendirmesi ile gönderi takibini sağlayabilirsiniz. Bilginize sunarız Saygılarımızla

23 Haziran. Ben mail atmışım iptal edildi yazıyor diyorum bana cevap daha kargolanmasına var. Onu mu sorduk?

BEN: Ben neden hala ulaşmadı demiyorum. sipariş iptal edildi, teslim edilmedi diye mesajlar eklenmiş siparişime bunun sebebini soruyorum.

23 Haziran. Hala Sipariş İptal Edildi ibaresinin sebebini anlamış değilim. Sorum buydu çünkü.

FLO: Değerli Müşterimiz, Öncelikle bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. 21061922514507-3 numaralı siparişiniz kargoya teslim edilmiştir. Kargo size ulaşamadığı için ileriki tarihte tekrar dağıtıma çıkacaktır. 21061922514507-1 ve 21061922514507-2 nolu siparişiniz son kargolama 25.06.2021 tarihindedir. Siparişlerim yada sipariş takip bölümümüzden ürünlerinizin kargo takibinizi yapabilirsiniz. Bilginize sunarız Saygılarımızla

23 Haziran. 

BEN: Bunu ben de biliyorum ekte gonderdigim ekran goruntusune dikkat ederseniz siparisiniz iptal edildi, ve asagidaki fotoda da teslim edilmedi diye durumu degismis. bunun sebebini soruyorum.

neden gec geldi ne zaman gelecek diye bir sey yazmadim ben.

Ben neden hala ulaşmadı demiyorum. sipariş iptal edildi, teslim edilmedi diye mesajlar eklenmiş siparişime bunun sebebini soruyorum.

23 Haziran. UPS diğer türkiye şirketlerinin ulaştırabildiği adrese ulaştıramıyor mu? Çok komik! Aslında bence böyle bir sıkıntı da yok çalışan neden böyle söyledi bilmiyorum. Birkaç gün sonra ulaştırdılar çünkü.

FLO: Değerli Müşterimiz, Öncelikle bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. 21061922514507 nolu siparişinizin teslimat  sürecinde kargo şirketimizin güzergah dışı olduğu için teslimatı sağlanamamıştır Konu ile ilgili kargo şirketimizle iletişime geçmenizi rica ederiz Bilginize sunarız Saygılarımızla

23 Haziran

BEN: Ben yurtdışından sipariş ettim şuan yurtdışındayım ve aynı adrese her zaman sipariş ediyorum. Diğer 2 ürün de aynı adrese sipariş edilmiştir. Benim kargoyla iletişime geçme durumum yok şuan malesef. Maillerimi de dikkatsiz inceliyorsunuz.

Lütfen sorunu giderin gideremiyorsanız tüm siparişi iptal ederek ücreti iade etmenizi rica ediyorum.

Aynı adrese trendyol ile sipariş edince ulaşabiliyorlar, sizinle sipariş verince ulaşamıyorlar diyorsunuz öylemi? o zaman bu sizin de sorununuz oluyor. Kimlerle çalıştığınızı gözden geçirmenizi öneriyorum.

23 Haziran. Yukarıdaki mailden sonra yine aynı ekip bunu gönderiyor.

FLO: Değerli Müşterimiz, öncelikle bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. 21061922514507 numaralı siparişiniz kargoya teslim edilmiştir ve ileri bir tarihte sizlere teslim edilmek için kargo şubesinde bekletilmektedir. Siparişlerim ya da sipariş takip bölümümüzden ürünlerinizin kargo takibinizi yapabilirsiniz. Bilginize sunarız. Saygılarımızla.

23 Haziran

BEN: Başka bir elemanınız böyle demiyor. sorun kargoya teslim edilip edilmemesi değil. personeliniz farkl birşey söylüyor. mesajımı okumadan yanıtlıyorsunuz malesef.  Aşağıdaki ekran görüntüsüne bakarsanız belki sıkıntıyı anlarsınız ama bakarsanız tabi. bakmadan cevaplarsanız anlamanız zor biraz.

29 Haziran. Henüz (04 temmuz) bir iade yapılmadı. Ama zaten bu mailden sonra bir hafta boyunca hergün canlı desteğe yazdım bir operatörünüz iade edildi demedi. Onları da ekleyeceğim.

FLO: Değerli Müşterimiz, 21061922514507 nolu siparişinizin ücret iadesi yapılmıştır. Ücret iadenizin hesabınıza yansıma süresi bankanıza bağlı değişiklik gösterebilir. İyi günler dileriz.

29 Haziran. Haksızmıyım?

BEN: Siz ne danqalak bir şirketmişsiniz ya. Vallaha billaha çok dangalak bir şirketsiniz.

Müşterinin yazdığını anlamayan, ne yaptığını bilmeyen, maile farklı, call centere farklı cevap veren yani kısacası dangalak bir şirketsiniz o kadar!!!


%d blogcu bunu beğendi: