alexa  Menu

Karabakh is Azerbaijan!

  07.10.2020 ,   1 yorum ,   3.779 kez okundu.

27 Eylül tarihinden bu yana (aslında yıllardır) #KarabakhIsAzerbaijan hashtagini sık sık görmeye başlamışsınızdır. Çünkü 27 eylülden başlayarak ermeniler Azerbaycanın işgal ettikleri Karabağ bölgesinde ateşkesi bozdu ve o tarihten sonra savaş başladı.

Yıllardır bu toprakların Azerbaycana ait olduğunu tüm dünyaya duyurmaya çalıştı Azerbaycan. Aslında BM-in Karabağla ilgili Kararnameleri de mevcut (822, 853, 874, 884). Yani uluslararası teşkilatlar da Karabağın Azerbaycana ait olduğunu kabul etmesine rağmen, ilgili kararnamelerin gereği hiç yapılmadı.

Azerbaycan her zaman topraklarımızdan çıkın savaş istemiyoruz dedi ama ermeni tarafı hiç yanaşmadı. Şimdi geldiğimiz noktada ermeni proprogandası Azerbaycan tarafını suçlu göstermek için yalan dolan bir sürü fotoğraf, video ve bilgi paylaşmaya çalışıyor. Hatta durum o kadar vahim ki, ermeniler Azerbaycana ait fotoları da kendilerininmiş gibi paylaşıyorlar. Bazılarını bilerek bazılarını da ne yaptıklarını anlamadan.

Çok şükür Azerbaycan ordusu topraklarını geri alıyor bir kere bile durmayı düşünmüyor ve bizim olanın tamamını geri alana kadar da inşallah durmayacak. Azerbaycan savaş istemiyor ama karşı tarafın iğrenç tavrı ortada. Ayrıca şunu da vurgulamadan edemeyeceğim Azerbaycan kendi toprağında savaşıyor yani Karabağda. Kendi toprağında kendine ait olanı geri almak için savaşırken tek hefedi ermeni savunması, ermeni ordusu siviller değil. Ama ermeni tarafı ne yapıyor? ermeni tarafı savaşın dışına çıkarak Azrebaycanın diğer şehir, il ve ilçelerini hedefe alıyor ve sivilleri öldürüyor. Bunun adı terör değil midir?

Bu yazıyı paylaşmakta maksadım ufacık da olsa bilgi vermek, bu tarihin de bir anı olarak blog sayfamda yer almasını sağlamak ve bir konuda rica da bulunmaktır aslında. Şöyle ki, yukarıda da paylaştığım üzere ermeni tarafı terör estiriyor ve haklıymış gibi yalan dolan bir sürü bilgiyi sosyal medyada paylaşarak bilgi kirliliği yaratıyor, gerçekleri olduğu gibi göstermiyor ve Azerbaycanı haksızmış gibi göstermeye çalışıyor. Bu süreçte tabiki en büyük destek kardeş ülke Türkiyeden geldi ve buna şüphemiz de yok tabiki. Lütfen sizler de sosyal medyada gerçekleri paylaşın ve paylaşırken aşağıdaki hash tagleri kullanın:

#KarabakhIsAzerbaijan #StopArmenianAggression #StopArmenianOccupation #KarabakhBelongsToAzerbaijan

1 yorum yapılmış

    Ersen Gültepe

    Karabağ’ın yeniden ermenilerden temizlenmesi ve ait olduğu yere Azerbaycan Türklerine geçmesi hayırlı uğurlu olsun. İnşallah Hankendi de en kısa zamanda Azerbaycanın tam kontrolüne geçer ve bu işgal hikayesi de biter. Artık ermeni zülmünün boyutlarını ve iğrençliğini dünyaya kitap, film, belgesel ve diplomatik kanallarla anlatma zamanıdır. Varolsun kardeş Azerbaycanımız.

    30.12.2022, 11:14:16

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: