alexa  Menu

Google’ı yakan Chrome değil IE oldu!

  17.01.2010 ,   8 yorum ,   6.101 kez okundu.

Google‘ın şirket ağının hacklenmesinde şaşırtıcı detayların ardı arkası kesilmiyor! Bu sefer suçlu Internet Explorer oldu.

Google’ın şirket ağının hacklenmesinin sebeplerinden birinin de rakibi Microsoft’un Internet Explorer tarayıcısını kullanması oldu. IE’deki güvenlik açıklarından birisi, Google’ın güvenliğinde açık oluşturdu.

Microsoft, Google’a ve diğer şirketlere karşı kullanılan IE açığının varlığını doğruladı. Microsoft Güvenlik Tepki Merkezi MSRC‘den direktör Mike RaveyGoogle’a ve diğer şirketlere saldırılarda, sofistike saldırıların bir kısmının da Internet Explorer açığı üzerinden yapıldığını tespit ettik” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Chip.com.tr

Bu haberi okudum aslında sevindim çünkü bir önceki yazıda da duyurmuştum IE güvenli değil diye. Sevindim çünkü artık FireFox kullanmaya başlamıştım zaten 🙂 Yani haberi duymadan önce.

Geçmiş olsun Google amca 🙂

8 yorum yapılmış

  Sayfanıza sesli arama özelliği ekleyin

  […] denemek isterseniz blog sayfamı google chrome tarayıcınızda açmayı deneyiniz […]

  27.06.2018, 12:39:08

  Hidayet Dudullu

  olay şu ; internet explorer ve windows 7 kişiye sormadan hareket etmez, e virüs bulaşayım mı diye sorar e bulaşa tıklarlarsa tabikide bulaşır… çok komik bir yazı olmuş… Biraz daha araştırsan iyiymiş. Şu an en güvenlisi IE sonra Firefox sonra Chrome. Operadan bahsetmiyorum o apayrı bir kaledir ve konusunda tektir her bilgisayarda mutlaka olması gerekir.

  24.01.2010, 14:28:52

   anarsamadov

   Komik karşılanmasına şaşdım doğrusu. Kaynak da belirttiğim halde komik karşılamışsınız herneyse. bahsedilen IE 6 sürümü. Yeni sürümle ilgili birşey değil. Hala komikse buyurun microsoftun resmi açıklaması.

   "Değerli basın mensubu,

   Son günlerde özellikle uluslararası bazı gelişmelere bağlı olarak İnternet üzerinden organize atakların düzenli olarak artış gösterdiği görülmektedir. Birçok kurumu hedef aldığı tahmin edilen bu ataklar karşısında Microsoft, 15 Ocak 2010 tarihinde, özellikle Microsoft Internet Explorer 6 web tarayıcısını etkileyen bir güvenlik uyarısında bulundu.

   Söz konusu güvenlik tehdidinin web tarayıcımızın en güncel sürümü olan Internet Explorer 8'i etkilemediği açıklandı. Internet Explorer 8'in barındırdığı gelişmiş güvenlik özellikleri nedeniyle halen Internet Explorer 6 kullanan kullanıcıların tarayıcılarını Internet Explorer 8'e yükseltmeleri tavsiye edilmektedir.

   Internet Explorer 8 versiyonu yüklü gelen Windows 7 işletim sistemimizin kullanıcıları da web tarayıcımızın en son sürümündeki gelişmiş güvenlik özellikleri sayesinde herhangi bir tehdit altında değildir.Web tarayıcımızın eski sürümlerine sahip olan kullanıcılarımız, kendi güvenlikleri için Internet Explorer 8'i http://www.microsoft.com/ie adresinden indirip yükleyebilirler.

   Internet Explorer 6'yı kullanan bilgisayar kullanıcılarının çoğunun ağırlıklı olarak Windows XP kullandıkları bilinmektedir, bildiğiniz gibi Windows XP ürününe verilen destek süresi 2009'da sona ermiş olmasına karşın, özel koşullara bağlı olarak destek kapsamı 2014 yılına kadar genişletilmiştir.

   Buna karşılık Windows XP kullanıcılarının en güncel işletim sistemi olan Windows 7'ye geçiş yapmaları, kendilerine çok daha güvenli ve gelişmiş bir bilgisayar deneyimi sağlayacaktır.

   Bu arada Microsoft Güvenlik Ekibi, Internet Explorer 6 kullanıcıları için ilgili güncellemeyi en kısa zamanda yayınlamak üzere çalışmalarını sürdürmektedir.

   Gelişmeleri sizinle paylaşmak üzere konuyu bilginize sunarız.

   Saygılarımızla
   Microsoft Türkiye"

   24.01.2010, 15:19:13

  Sümeyra

  Ya hala i.e 6 kullanmıyordur inşallah insanlar diyeceğim ki, kullananları tanıyorum 😀
  Koca Ege Üni kurumları bile kullanıyor 😛 Anar kimler olduğunu anladım sanırım 😀

  Neyse yarın onlarınkini de yükseltmenin zamanı geldi 🙂

  Teşekkürler paylaşım için 😉

  27.01.2010, 18:20:33

  Mehmet Can

  o zaman IE 4 kullanıp heryeri hackleyelim : P

  15.02.2010, 3:23:44

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: