alexa  Menu

Kurabiye Hırsızı!

  17.12.2009 ,   5 yorum ,   5.546 kez okundu.

Dün bir hikaye okudum. Nette dolaşırken karşıma çıktı. Kaynağını bilmiyorum ama yazı hoşuma gitti. Aslında böyle bir duruma düşsem naparım diye düşündüm biraz komik, biraz da utanacağımız bir durum. Ama sonuçta farkında olmadan, dalgınlıkla yapılan birşey. Neyse çok konuştum hikayeyi okuyunca anlarsınız 🙂

KURABİYE HIRSIZI

Bir gece genç bir kadın havaalanında uçağının kalkmasını bekliyordu. Daha epeyce zaman vardı. Havaalanındaki dükkandan bir kitap ve bir paket de kurabiye alıp, kendisine oturacak bir yer buldu ve kitabını okumaya başladı.

Kendisini okumaya öyle kaptırmıştı ki, yanında oturan adamın aralarındaki paketten birer birer kurabiye aldığını paket yarıya geldiğinde fark edebildi. Görmezden gelmeye karar verdi. Gözü bir yandan da saatteydi, “kurabiye hırsızı” yavaş yavaş kurabiyelerini tüketirken. Her kurabiyeye uzandığında adam da uzatıyordu elini.  Sonunda pakette tek bir kurabiye kalınca ” Bakalım şimdi ne yapacak?” dedi kendi kendine. Adam yüzünde bir gülümsemeyle son kurabiyeyi aldı, ikiye böldü. Yarısını ağzına atıp, diğer yarısını kadına uzattı. “Aman Allah’ım , ne cüretkar ve kaba bir adam” diye düşündü kadın. Hayatında bu kadar sinirlendiğini hatırlamıyordu.

Uçağının kalkacağı anons edildiğinde eşyalarını topladı ve dönüp “kurabiye hırsızı”na bir kere bile bakmadan, çıkış kapısına yürüdü. Uçağa bindi, koltuğuna oturdu. Bitmek üzere olan kitabını almak için çantasını açtı ve çantanın içinde duran bir paket kurabiyeyi gördü. Adamın onunla kurabiyelerini paylaştığını, özür dilemek için çok geç olduğunu anladı üzüntüyle. Kaba ve cüretkar olan “kurabiye hırsızı” asıl kendisiydi.
Bu duruma düşseniz ne yapardınız acaba? 🙂

5 yorum yapılmış

  anarsamadov

  ama tabi bu yazıda geri dönme şansı yok. Uçak kalkacak. Uçak durumu olmazsa yani 🙂

  17.12.2009, 16:34:10

  Sümeyra Aksu

  eğer uçak kalkmıyorsa, KESİNLİKLE geriye döner, kişiye az önce benim kurabiyelerimi yiyorsunuz sanmıştım diye durumu anlatır gülerdim 😀 E nazikçe de özür dilerdim sanırım, utanılacak bir durum 🙂

  20.12.2009, 0:01:21

  ergül

  demek ki olayları tam bilmeden kişi hakkında hüküm verilmemeli:)))

  05.01.2010, 17:25:07

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: