alexa  Menu

Microsoft’tan bir gelecek imkanı.

  04.02.2010 ,   yorum yapılmadı ,   2.880 kez okundu.

 Türkiye‘nin akademik hayatına katkılarını sürdüren Microsoft, giderek daha fazla sayıda öğrenciyi Microsoft Laboratuvarları‘na kabul etmeye başladı. En son olarak Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Serdar Taşıran’ın projesini maddi olarak ve burslarla destekleyen Microsoft Research, önümüzdeki dönem bu projeyle bağlantılı olarak bir Türk öğrencisini daha bünyesine alacak. Geçen yıl da Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği‘nden doktora öğrencisi Ayşe Tosun, Microsoft Laboratuvarları’nda staj yapmıştı

Türkiye Bilişimle Kalkınıyor” vizyonu doğrultusunda çeşitli sosyal sorumluluk programları ile gençlere kendi gerçek potansiyellerini hayata geçirme olanağı sunan Microsoft Türkiye, ülkemizin bilimsel ve akademik gelişimine de katkılarda bulunuyor. Günümüzün en yenilikçi teknolojilerine imza atan Microsoft Laboratuvarları, proje destekleri ve bursları ile dünya genelinde bilimsel araştırmaya destek verirken, Microsoft Türkiye de bu alandaki en son gelişmeleri üniversitelerimiz ile paylaşmaya hazırlanıyor. Bu çerçevede bir küresel iletişim çalışması gerçekleştiren Microsoft, bilimsel araştırmanın hizmetine sunduğu olanaklar konusunda Türkiye’den yaklaşık 51 üniversite yönetimini bilgilendirdi.

Microsoft Türkiye, verilen proje destekleri ve burslar hakkındaki gelişmeleri ilgili çevrelerle paylaşarak gençlerimizin akademik kariyerlerinde ilerlemeleri ve üniversitelerimizin uluslararası arenada isimlerini daha iyi duyurabilmeleri için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu çerçevede yaşanan en önemli gelişme, geçtiğimiz günlerde Koç Üniversitesi öğretim üyelerinden Dr. Serdar Taşıran‘ın proje önerisi Microsoft Laboratuvarları tarafından kabul edilmesi oldu. Microsoft Laboratuvarları, Taşıran’ın “Çokişlemcili Bilgisayarlarda Bilgi Güvenliğinin Sağlanması” konulu projesini desteklemeye karar verdi.

Microsoft başarılı Türk gençlerinin uluslararası projelerde rol almaya teşvik ediyor. Geçen yıl bu çerçevede Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Softlab Araştırma Laboratuvarı’nda Dr. Ayşe Bener’in danışmanlığında doktora çalışmalarını sürdüren Ayşe Tosun staj yapması için Microsoft Laboratuvarları’na kabul edildi. Ayşe Tosun, beş haftalık stajını İngiltere, Cambridge‘de bulunan Microsoft Research Center’da tamamladı.

KAYNAK: CHIP DERGISI RESMI SİTESİ

 

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: