alexa  Menu
MySQL clients

MySQL Client tavsiyesi

  22.09.2016 ,   2 yorum ,   4.412 kez okundu.

MySQL ile bir ilginiz varsa ki blog sayfamdaysanız muhtemelen vardır, o zaman bu yazı sizin için faydalı olacaktır. Bu yazımda işinize yarayacak birkaç MySQL client paylaşmak istiyorum. PHP ile ilgileniyorsanız muhakkak PhpMyAdmin kullanmışsınızdır. Fakat bazı durumlarda PhpMyAdmin insanı sinir ede biliyor. Kötüdür demiyorum kesinlikle, beğeniyorum ve kullanıyorum ama diğer MySQL clientları da incelemek kullanmak lazım. Bazen hızınıza hız katabiliyor. Beğendiğim, zamanla kullandığım birkaçını paylaşayım.

  1. dbForge Studio / Express (Express sürümü ücretsizdir.) – Baya kapsamlı bir program. Ben de yeni kullandım aslında. Fakat birçok özelliği kendinde barındırıyor. (Windows)
  2. HeidiSQL (ücretsiz) – Özellikle portable sürümü olduğundan her an her yerde kullanabileceğiniz bir program olduğu için paylaşmak istedim. Kuruluma falan ihtiyac duymadan direk açıp MySQL bağlantısını yaparak kullanabileceğiniz güzel, hafif, sade bir program. (Windows)
  3. Navicat (ücretli) – Kullanımı basit, hızlı bir MySQL client programı. Daha önce Navicat kullanmıştım eğitimlerimde aslında. (Windows, MacOS, Linux)
  4. MySQL Workbench (ücretsiz) – Oracle ürünü kapsamlı bir program fakat çok fazla sevemedim nedense. Kullanımı biraz karışık. Daha kullanışlı programlar varken bunu denemedim açıkcası. Ama Oracle ürünü neticede 🙂 (MySQl Workbrench için bu linki incelemenizde fayda var.)

Bunlar benim kullandığım ve kendimce görüşlerim. Bunların dışında birçok MySQL client var aslında. Birkaçınının ismini söylemek gerekirse:

Sequel Pro(Mac), MySQL-Front (Windows), Neor Profile SQL, Valentina Studio, SQLEditor, JackDB ve DataGrip söylenebilir.

Son olarak eğer çok çaplı bir iş görmeyecekseniz HeidiSQL tavsiyemdir. Çok hafif, basit ve kullanışlı bir program.

İyi çalışmalar dilerim 🙂

 

2 yorum yapılmış

    Mushfiq

    HeidiSQL`i bəyəndim, işlədək görək özünü necə göstərəcək)

    22.09.2016, 10:49:16

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: