alexa  Menu

Paypal.me nedir?

  07.10.2015 ,   4 yorum ,   4.777 kez okundu.

Paypal.com internet üzerinde banka hesaplarınızı, kredi kartlarınızı ekleyerek para transferi gerçekleştirebileceğiniz bir servistir. Özellikle avrupada alışverişte bile kullanılan güvenli ve çok kullanışlı bir servistir. E-posta yoluyla kayıt oluyorsunuz ve kredi kartlarınızı ekledikten sonra hesabınızı onaylarak paypalı kullanabiliyorsunuz. Onaylama sırasında kredi kartınızdan 3.00 tl gibi bir para çıkıyor ve size kredi kartı ekstrenizde 4 haneli bir şifre gösteriliyor. Bu şifreyi paypal hesabınızda belirttiğinizde 3 .00 tl kredi kartınıza geri yükleniyor ve hesabınız onaylanmış oluyor. Bundan sonrası için artık alışverişlerde kredi kartı bilgilerinize gerek kalmıyor. Sadece mail adresinizi ve şifrenizi kullanarak ödeme yapabiliyorsunuz.

Ayrıca paypal hesabınızdaki parayı farklı para birimlerine çevirebilir ve bakiyenizdeki parayı banka hesabınıza veya kredi kartı hesabınıza çekebiliyorsunuz. Paypal kullanıcıları bir birlerine sadece e-posta adreslerini vererek para transferi yapabiliyorlar.

Paypal.me nedir?

İşte yeni duyurulan Paypal.me hizmeti de aslında bu işlemlerin birazcık daha kolaylaştırılmış versiyonu. Şöyle ki, artık paypal hesabınıza para transfer edecek kişiye paypal.me/kullaniciadiniz linkni vererek kişiselleştirilmiş paypal.me URL`niz yardımıyla size para transfer etmesini sağlayabiliyorsunuz. Örneğin, benim paypal.me linkim şöyle paypal.me/anarsamadov. Bu linke giriş yaparsanız karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa çıkacaktır:

paypal-me-linkinizi-aldiniz-mi

Burada göndereceğiniz tutarı girdikten sonra, sorankı diyerek paypala giriş yaparak bakiyenizden veya kredi kartınızdan para gönderebiliyorsunuz.

Hangi ülkelerde kullanılabilir?

Şuan için sadece 18 ülkede paypal.me kullanımı aktif gözüküyor. Fakat kendilerinin de belirttikleri üzere yakın tarihlerde birçok ülke bu hizmeti kullabilecekmiş

paypal-me-hangi-ulkelerde-kullanilabilir

PayPal.Me’yi Arkadaşlar ve Aile için Kullanabilirsiniz

Hizmet için hesap açtığınızda, PayPal.Me URL’nizin Kişisel (arkadaşlar ve aile) Ödemeler için mi yoksa Alışveriş (ürünler ve hizmet) Ödemeleri için mi kullanacağınızı seçmeniz gerekir. Kişisel Ödemeler’i seçerseniz PayPal.me URL’nizi yalnızca arkadaşlarınız ve ailenizden kişisel ödemeler almak için kullanacağınızı ve uygun ücreti ödemeden ürün ve hizmetler için ödeme almak için kullanamayacağınızı kabul etmiş olursunuz. Alışveriş Ödemeleri’ni seçerseniz PayPal.Me URL’nizi yalnızca ürünler ve hizmetler için ödeme almak için kullanacağınızı kabul etmiş olursunuz. PayPal Ticari Hesabınız varsa PayPal.Me URL’nizi yalnızca Alışveriş Ödemeleri almak için kullanabilirsiniz. Hizmetten faydalanmak üzere hesap açmak için bir Ticari Hesap kullanmanız halinde ya da tamamen kendi takdirimize bağlı olarak PayPal.Me URL’nizi uygun ücretleri ödemeksizin ürün ve hizmetler için ödeme almak üzere kullanmanız halinde PayPal, PayPal.Me URL’nizi Alışveriş Ödemeleri alacak şekilde atama hakkını saklı tutar. PayPal Kullanıcı Sözleşmesi’nde ücretlerin Kişisel Ödemeler ya da Alışveriş Ödemeleri seçenekleri için nasıl değerlendirildiği açıklanmıştır.

Paypal.me linkimi nasıl alabilirim?

Aslında çok basit. Eğer paypal adresiniz varsa tabiki. Öncelikle eğer paypal hesabınız yoksa yeni bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Yok eğer paypal kullanıcısıysanız o zaman www.paypal.me adresine giderek Başlangıc düğmesine tıklamanız ve karşınıza çıkan sayfada kişisel bir URL belirterek sayfa adı oluşturmanız gerekiyor.  Daha sonra belirtmiş olduğunuz kişisel url yardımıyla arkadaşlarınızdan para transferi kabul edebilirsiniz.

Bol kazançlar dilerim 🙂

4 yorum yapılmış

  Android cihazınızla internetten para kazanın

  […] iki durumda da hesabınıza ufak miktarlar yüklenecektir. Daha sonra biriken paranızı paypal veya webmoney hesabınıza […]

  02.01.2017, 22:13:30

  Paypal para birimi dönüştürme.

  […] önce paypal.me nedir başlıklı yazımda Paypal servisinden bahsetmiştim. İnternet ortamında alışveriş […]

  24.01.2017, 16:38:45

  Murat

  Paypal artık geçersiz.Çünkü,Türkiye’deki faaliyetlerini durdurmuş.Artık Türkiye’de paypal üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapılamayacakmış.Paypal müşterileri daha önceden hesaplarında biriken paraları Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirlermiş.https://www.paypal.com/tr/home

  18.11.2017, 20:21:00

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: