alexa  Menu

Sonunda…

  14.11.2012 ,   8 yorum ,   6.229 kez okundu.

Sonunda blog sayfama rahat rahat oturup bir yazı yazabildim. Uzun zaman oldu blogla ilgilenemedim. Askerlik bitti çok şükür. Ne faydası oldu? İş başvurularında artık özgeçmişimde askerlik durumu kısmına ‘yapıldı’ yazabileceğim. Başka da bir faydası olmadı açıkcası. Zararı? Evet çok zararı oldu. En büyük zararı zaman kaybı tabiki. Bir sene kısa bir süre değildir hele hele bilişim sektöründeysen hiç değildir. Neyse bu konuyla ilgili fazla birşey yazmama gerek yok sanırım. Çok yazıldı bu konu ile ilgili yazılar.

Tezkereyi alalı bir buçuk ayı da geçti aslın. Fakat ben daha yeni yeni kendimi toparlamaya, blog sayfamı doğrultmaya başlayabildim (bu konu biraz sıkıntılı benden kaynaklanmadı aslında).

Akraba ziyaretleri, askerden döndükten sonra hastalanmam (üşütmüşüm iyice askerde) falan derken bugüne denk geldi bu yazıyı yazmak.

Daha önce de belirtmiştim anarsamadov.com malesef benim hatam yüzünden kapandı ve geri almak henüz mümkün olmadı. Aslında çok da pişman değilim çünkü anarsamadov.net de fena sayılmaz 🙂 Önemli olan blog sayfamı (verileri) kaybetmedim. Gördüğünüz gibi eski konular da dahil herşey yerinde.

1 sene zarfında birçok mail gelmiş eposta adresime. Sosyal paylaşım ağlarında, blog sayfamda birçok yorumlar yazılmış. Tabiki hepsi sayfada yayınladığım dersler ile ilgili. Kimisi sorununu yazmış, kimisi yardım istemiş, kimisi teklifte bulunmuş, kimisi de derslerin devam edip etmeyeceğini. Herkese öncelikle teşekkür ederim.

Malesef ki kimseye geri dönüş yapamadım. Hiç zamanım olmadı ve hala da yok aslında. Fakat derslerin devam edeceğini belirtmek isterim. Tabiki zamanını söyleyemem çünkü daha yeni döndüm düzenimi kuramadım henüz. Örneğin devamlı bir internet bağlantım yok falan gibi.

Bir ayrı konu web sayfamın hosting hizmeti ile ilgili. Daha önceden belirttiğim üzere web sayfamın hosting hizmetini Markum.net şirketi üstlenmişti. (Sponsor olmuştu yani). Bu zamana kadar memnundum hatta birçok kez teşekkür ettim kendilerine. Zaten takip edenler bilir sürekli paylaşıyordum. Askerden döndükten sonra yaşanan bazı sorunlar yüzünden  ( ki benim haklı olduğum halde yazılımsal bir sorundur, bizimle ilgisi yok, demeleri ve ufak sorunlar yüzünden 1 hafta peşelerinden koşturmaları) hosting şirketimi değiştireceğim. Sadece sorun şu ki, artık Azerbaycandayım ve burada yaşayacağım o yüzden hosting hizmetimi öyle bir şirketten sağlamam gerekiyor ki sürekli değiştirmek zorunda kalmayayım. Bu nedenle birazcık araştırmam gerekiyor.

Tüm bunlara rağmen blog sayfamı yeniledim. Teknik olarak söylemek gerekirse, blog sayfamı değiştirdim mesela. Tabi kullanıcı sadece görüntüyle ilgilenir, içerikle ilgilenir. Açıkcası biliyorum herkes eski tema daha güzeldi diyecektir. Evet bence de daha güzeldi. Ama bu tema da güzelleşecekdir. İşin arka tarafı bana göre daha güzel tabi. Bu temada birçok özellik ekledim. Benim açımdan daha iyi. Ama eski temayı zaman bulursam daha güzel bir hale getirebilirsem yeniden uygulayabilirim.

Artık blog sayfam mobil olarak da daha kullanışlı olacak. Günümüzde artık blog sayfalarını, haber sayfalarını bence mobil cihazlardan takip etmek daha kolay oluyor (olacak). Dolayısıyla bu yazıdada gördüğünüz gibi kare kodlar da ekledim. Eğer mobil cihazınızda kare kod tarama uygulaması varsa (Quick Response (QR) Code ), kare kodları okutarak direk mobil cihazınızdan yazıları, sayfaları okuyabileceksiniz.

Basın açıklamasını da yaptığımıza göre şimdilik bu kadar 🙂 Takipte olun sadece bunu söyleyebilirim :))

8 yorum yapılmış

  Olcay Akcabelen

  Şahsen tanışmıyor olsakta öncelikle sana çok teşekkür ederim; çok fazla kişisel yazı yazmasam da blog macerasına senin sayende başladım. Derslerinden bol bol istifade etmiştim zamanında… Tekrar sahalara döndüğün için mutlu oldum, inşallah bundan sonra yazılarınla, yayınladığın derslerle birçok kişiye ışık olmaya devam edersin. Hayatında başarılar dilerim. İyi bloglamalar 🙂

  14.11.2012, 22:38:10

  oktay

  2 sene önce, bir kaza sonucu sağ gözümün retinasını parçaladım ve eve haps oldum çok şükür şimdi biraz iyiyim.Senin sayende hayatla irtibatı kopartmadım.

  Sıfırdan başladığım bu php mysql serüveninde benimde artık bir kaç kelime söyleyecek kadar bilgim oldu. http://www.gununicinden.net haber sitesi yaptım.Şuan aktif kullanmıyorum.Beleş hosting e kurduğumdan bazen donabiliyor 😀

  Bu perşembe günüde inşaallah ameliyatım var.Dualarınızı bekliyorum.

  21.01.2013, 19:25:01

  Göksel Öza

  Hoşgeldin abi, senin blogundan bir çok şey öğrendim. Yeni blogun hayırlı olsun şimdiden 🙂

  23.02.2013, 20:03:55

  İsmayıl Esedsoy

  Əsgərlik etməsəydin itiridiyin vaxtın qiymətini bilməyəcəkdin,..
  əsgərlik etməsəydin cavabını bilmədiyin bir-neçə sual qalasıydı. bəlkə də cavabını bilincə sualların çox mənasız olduğu görünür, amma cavabını bilməyincə hər sual böyük sualdır.
  əsgərlik etməsəydin cəhənnəmi təsəvvür etmək əvvəlki kimi çox çətin olaraq qalacaqdı… 🙂 indi həmin təpəni yada salıb və cəhənnəmin ondan daha qorxunc olduğunu düşnmən bəs edər.
  əsgərlik etməsəydin məni tanımayacaqdın,.. mən də səni. yaxşı ki, əsgərlik etdin!

  13.07.2013, 19:34:04

   Anar SAMADOV

   Çox sağolun düz deyirsiniz təbii ki. Ancaq hərdən düşünürəm əsgrəlik etməsən qeyd ettiklərinizi bilməyəcəkdim düzdü ancaq itirdiklərim bu qeyd etdiklərinizdən daha mı vacib idi mənə? Ancaq sonra anlayıram ki əslində çox şey öyrəndim yaxşı vəya pis ama pis şeylərdən də dərs çıxarmaq vacibdir.

   02.08.2013, 13:42:31

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: