alexa  Menu
wordpress kalıcı bağlantı ayarları

WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarları – permalink

  26.07.2015 ,   2 yorum ,   3.891 kez okundu.

WordPress derslerine devam ederken, bazı yönetim paneli ayarlamalarını da paylaşmak istedim. Buarada birkaç video hazır bugünlerde tek tek yayınlayacağım. Bu videomda ise önemli saydığım kalıcı bağlantı ayarları konusuna değindim.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum, yeni bir site kurduğunuzda temanızı seçtikten sonra kalıcı bağlantı ayarlarını mutlaka düzenleyin. Kalıcı bağlantı ayarları sayfanızda yayınlayacağınız konu, kategori, etiket, sayfa, resim ve s içeriklerin link düzenini belirliyor.

Örneğin linkleriniz sonunda ?id=153 gibi bir değer mi yoksa kategori/teknoloji gibi bir değer mi daha anlaşılır olur? 153 id li kategorinin hangi kategori olduğunu baktığımızda anlamıyoruz. Aynı şekilde google için de bu sayfayı anlamak zor oluyor. Aslında google title ve descripton bölümlerinden hangi sayfa olduğunu belirleyebiliyor fakat  herhangi bir kelime üzerinden arama yapıldığında üst sıralarda çıkmanız için kalıcı bağlantı ayarlarını google arama motorunun sevdiği şekilde düzenlemenizde fayda var.

Daha detaylı bilgi ve bu işlemleri nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız videoyu izleyebilirsiniz:

Daha önceki dersleri izlemek için wordpress kategorisini kullanabilirsiniz. Derslerin devam etmesi için destek adına blog sayfamı paylaşabilir ve youtube kanalıma abone olabilirsiniz.

2 yorum yapılmış

    pelinay

    Yıllardır aynı şeyleri uyguluyorum. Açıkcası kalıcı bağlantıların artık bir önemine inanmıyorum. Hayır ilk haliyle kalsa ne olacak. Bunu test eden varsa sonuçlarını duymak isterim. Sizce neden hala bunda ısrarcı davranıyoruz?

    09.09.2016, 20:29:47

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: