alexa  Menu
wordpress nasıl güncellenir

WordPress Nasıl Güncellenir

  27.07.2015 ,   yorum yapılmadı ,   2.689 kez okundu.

Daha önce de söylediğim gibi, wordpress tema yapımı derslerinin yanı sıra bazı ayarları, özellikleri de göstereceğim. İşte bu özelliklerden bir tanesi de güncelleme. Güncelleme işlemi aslında çok önemlidir. Çünkü kullandığımız alt yapı hazır bir içerik yönetim sistemidir. Dolayısıyla tüm dünyada bu içerik yönetim sitemi aktif olarak kullanılıyor. Neticede herkes aslında aynı kodlar üzerinden çalışıyor ve kötü niyetli insanlar için bu bir avantajdır. İstedikleri gibi kodları inceleme şansları olduğundan buldukları açıkları sitenize zarar vermek için kullanabiliyorlar.

İşte güncellemeler bu noktada önem kazanıyor. WordPress ekibi bu açıkları farkedince yeni güncellemeler yayınlayarak açıkları kapatmaya çalışıyorlar. Bu durum wordpress’in güvenilmeyecek bir içerik yönetim sistemi olduğunu düşünmemizi gerektirmiyor. Sonuçta herbir yazılımda açıklar olabilir ve oluyor.

Bir diğer taraftan, güncellemeler sadece açıkları kapatmak için değil yenilikler, entegrasyonlar, iyileştirmeler için de yayınlanıyor.

Ayrıca videoda sadece wordpress alt yapısını güncellenmesinden değil, aynı zamanda tema ve eklentilerinizin de güncellemesinden bahsettim. Yukarıda bahsettiğim güncelleme ve açıklar aynı zamanda tema ve eklentileriniz için de geçerlidir.

Şimdi güncellemeyi nasıl yapacağınızı öğrenmek adına videoyu izleyebilirsiniz:

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: