alexa  Menu
8 saniye film kapak resmi

8 saniye

  23.08.2015 ,   yorum yapılmadı ,   3.733 kez okundu.

Esra, mutlu ve küçük bir çocuktur. Ailesiyle birlikte mutlu huzurlu yaşarlar. Fakat her gece hayatında olmasını istediği, onu rüyalarında mutlu eden çocuğu görür. Rüyaları sıklaşınca bu çocuğu aramaya karar verir. Esra, ailesini kaybedince ablasının yanında yaşamak zorunda kalır. Eniştesi, Esra’nın başına buyruk yaşamasından rahatsız olduğu için Esra’ya şiddet uygular. Eniştesinin zoruyla evlenmek zorunda kalan Esra, mutsuz bir evlilik geçirir. Bu yüzden eşinden ayrılmak zorunda kalır. Zira o, Esra’nın rüyalarındaki adam değildir. Eşinden boşandıktan sonra tekrar eniştesinin yanında kalmaya başlayan Esra, Artık toy, karakteri oturmamış, bir kız değildir. Aksine eniştesine daha çok karşılık veren, kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan bir kız olmuştur. Fakat her zaman olduğu gibi erkek gücü, Esra’nın onun evinde kalıyor olması gibi şartlardan dolayı Esra’nın yapacaklarını sınırlandırmıştır. Buna daha fazla dayanamayan Esra evden kaçar. Esra bir barda çalışmaya başlar. Bu sayede kendi parasını kazanıp kendine bir ev kiralar.

Bu arada hayatına giren birkaç erkek olsa da bazı olumsuzluklardan dolayı ayrılmak zorunda kalır. Ama asla pes etmez. Yine rutin hayatını yaşarken, hayatına bir erkek daha girer. Bu erkekle kaybettiği mutluluğu bulduğunu düşünür, artık hayatında her şeyin yolunda gittiğine inanmıştır. Fakat çeşitli hatalardan ve yanlış anlaşılmalardan dolayı Esra sevgilisini terkeder. Esra, yaşadığı hayatın etkisiyle her zaman rahat yaşamaya ihtiyacı olan bir insan haline gelmiştir. Ne kadar romantik biri olsa da o kadar da hesap vermeden özgürce yaşamak isteyen bir insandır. Belli zaman sonra tekrar döndüğünde geç kaldığını görür. Çocuk artık ölmüştür. Esra, hayatın 8 saniye kadar kısa olduğunu filmde anlatmaya çalışır. Film, aslında Esra İna’ıh öz hayatından alınarak hazırlanmıştır. Burada yaşananlar tamamıyla gerçeği yansıtmaktadır. Esra İnal başta olmak üzere Fırat çelik, Fahri yardım, Mehmet Kurtuluş, Hasan Kalyon gibi oyuncular destek verirken, yönetmenliği Ömer Faruk Sorak üstleniyor.

Film drama ve biyografi konularını içerirken, vizyona giriş tarihi 27 Şubat 2015 oluyor. Film, Türkiye ve Almanya’da oldukça beğeni kazanırken, senaryosunu Esra İnal ve Nuran Evren Şit ile birlikte hazırlayıp, ortaya 2 saatlik harika bir yapıt çıkıyor. Vizyona girdikten sonra büyük beğeni toplayan film, çeşitli medya programlarının da konusu olmaktan kaçamıyor. Beyaz Show programına konuk olan Esra İnal, hayatının içinde olanları herkesin görmesi, hayatın 8 saniye kadar kısa ve değerli olduğunu açıklarken, bu filmin devamını da çıkarmayı istediğini belirtiyor. Hayatını Ömer Faruk Sorak tarafından yönetmenliğine almasından mutlu olduğunu bunun yanında ona destek verip yanında olduklarından dolayı teşekkür ediyor. Esra zamanında Almanya’da yaşamıştır. Hem Esra’nın Almanya’da yaşaması, hem de filmin bu kadar etkili olmasından dolayı film Almanya’da gösterime girip, oradaki izleyenlerin de beğenisini toplamayı amaçlıyor.
8 saniye izle seçeneğimizi sitemiz farkıyla kullanabilirsiniz. İyi seyirler dileriz.

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: