alexa  Menu
uyumsuz 2 turkce dublaj izle

Kuralsız

  24.08.2015 ,   yorum yapılmadı ,   4.412 kez okundu.

Çektiği birçok başarılı sinema filmiyle film severlerin yakından tanıdığı ünlü Amerikan yönetmen Robert Schwentke Uyumsuz 2 izle isimli filmiyle bu defa seyircilerini ekranlara kilitliyor. 2002 yılında adını gerilim türünden bir film olan Dövme adlı filmiyle ilk kez tanıdığımız Schwentke, birçok filminin yanında uzun süre bu filmle de dillerden düşmeyeceğe benziyor. Kuralsız’ın serisinin üçüncü basamağı olan filmin yönetmeninin de Schwentke olacağı konuşulanlar arasındadır. Hepimiz az çok bilim kurgu türünde ABD yönetmenlerinin ne kadar yetenekli yapıtlar çıkardığını, filmlerinin izleyicilerinin beğenilerine, olumlu eleştirilerine uğradığını, büyük çoğunluğunun gişe ve televizyonlarda izlenme rekorları kırdığını biliyoruz. Hele de usta bir senaryo yazımıyla harmanlanmış konu bütünlüğü deyince aklımıza gelen en güçlü örnekler Amerikan yapıtlarından oluyor.

Kuralsız adlı film de işte tam bu tarz bir film. Aksiyonla karıştırılmış bilim kurgu, romantizm, dram, ve macera bütünlemesinden oluşan filmin izleyenine vereceği heyecan kesinlikle tartışma konusu bile olamaz. Kesintiler, kopma veya yavaşlamalar olmadan, güvenli bir şekilde film izlemek isterseniz, Uyumsuz 2 türkçe dublaj izle seçeneğimizi kullanabilirsiniz. Atlanta’da neredeyse tüm çekimleri biten Kuralsız filminde nasıl bir konu işlendiğine gelin birlikte göz atalım; her türlü uyumsuzluk türünü kendi içinde barındıran ve bu şekilde hayatını idame ettiren bir insanın var olduğuna ve bu varlığın gelecekle ilgili kimse tarafından bilinmeyen gizemli ve ciddi bir düğümü çözerek toplumun düzenini, insanların hayatlarını, yıllardır devam eden standartları yok edeceğine inanan bir karakter vardır. Film, bilim kurgu türünde bir eser olduğu için teste tabi tutulan bir sürü uyumsuz insanı tahammül süreleri, dayanıklılıkları, verecekleri tepkiler kendilerince bilimsel görülen tekniklerle ölçülmüştür. Filmin ana karakterinin bu inanışı sayesinde toplumda hiç bozulmadan, yıllarca süregelen düzeni bozmak istiyordu. Ve bu durum artık mümkün hale gelmişti, sadece o çözümlemenin yapılabilmesi için gereken uyumsuz insanı bulmaktı geriye kalan en önemli sorun. Filmimizin ana karakteri Tris, kendi düşünceleri ışığında resmen bir ayaklanma ve yenilenme hareketi başlatma yoluna giderken bu sayede toplumun alışılmış düzeninin yavaş yavaş değiştiğini ve bozulduğunu gözlemleyebiliriz. Shailene Woodley, Theo James, Octavia Spencer gibi Amerikan filmlerinde sık sık karşımıza çıkan başarılı oyuncuları da kadrosunda barındırması nedeniyle oldukça beğeni toplamıştır Kuralsız isimli film.

2015 yılının en izlenen bilim kurgu içerikli ABD yapımı eserlerinden olan kuralsız film serisi, bir roman kitabı olan Divergend (uyumsuz) adlı kitaptan uyarlanmıştır. 2015 yılında yapılan serinin bu ikinci filmi de kitabın serisinin devamında gelen ikinci kitap olan Insurgend adlı kitaptan ekranlara yansıtılmıştır. Dünya film ve dizi sektöründe son moda olan bu kitaptan ekrana ekrandan kitaba taşıma uygulaması, bazen Kuralsız adlı filmde olduğu gibi güzel sonuçlarla takipçilerine gelebiliyor. Her filmde olduğu gibi Kuralsız izle seçeneğimiz de aktif durumdadır.

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: