alexa  Menu
Facebook kapak fotoğrafı

Facebook kapak fotoğrafı sitesi

  03.02.2016 ,   1 yorum ,   3.827 kez okundu.

Facebook sdk `yı kullanarak yapılabilecek, aslında çok basit olan bir uygulamayı paylaşmak istedim. Hepimi zaman zaman facebook kapak fotoğrafını yeniliyoruz. Karşımıza güzel bir fotoğraf veya özlü sözler ve s gibi şeyler çıkınca fotoğrafı facebook hesabımıza yükleyip ardından kapak fotoğrafı yap diyerek kapak fotoğrafımızı ayarlamış oluyoruz.

Bir süre önce karşıma böyle birkaç site çıktı. Facebook kapak fotoğrafı boyutlarında (851px x 315px) fotoğrafların paylaşıldığı, kullanıcı tarafından istenilirse indirilebildiği veya facebook kapak fotoğrafı yapmak için direk facebook hesabına yüklenebilen sitelerdi. Çoğunda aslında fotoğrafı facebook hesabınızda paylaşabiliyorsunuz ama direk kapak fotoğrafı yapmıyordu.

Ben de bir kurcalıyayım dedim nasıl yapılır falan diye. Araştırmalarım sonucu aslında uygulamayı yaptım ama şunu öğrendim ki, facebook bu tür işlemleri yapmak için uygulama (facebook app) oluşturmamızı istiyor. Eğer, facebook uygulamanızda kullanıcıların duvarına birşeyler upload edecekseniz uygulamayı test amaçlı kendi hesabınızda deneyebiliyorsunuz ancak başkasının uygulamaya izin vererek kullanabilmesi için açıklamalarla ve video ile uygulamanın nasıl çalıştığını kaydedip başvuru yapmanız gerekiyor. Tabi birtakım kurallar var ve eğer uygunsa uygulamanız o zaman facebook tamamdır kullan diyerek uygulamayı onaylıyor.

Mesela, resim upload edecekseniz resim açıklamasına otomatik paylaşılacak birşeyler yazmanıza izin vermiyor. Bunun gibi bir çok kuralı var aslında. Neyse lafı çok fazla uzatmadan ortaya çıkan uygulamayı paylaşayım. Facebook Cover Photos sitesine girerek uygulamayı test edebilirsiniz. Tabi destek olmak için kapak fotoğrafınızı değiştire de bilirsiniz 🙂

Örnek bir kapak fotoğrafı linki: Love

Ayrıca eğer Facebook SDK ile ilgilenmek isteyen olursa linkleri de paylaşayım:

Facebook SDK

Open Graph Review

Youtube üzerinden facebook sdk diye aratırsanız aslında birçok derslik de bulmanız mümkün. Bu konuda çok iyi sayılmam aslında yoksa ben de ders paylaşmak isterdim. Ama eğlenceli birşey onu söylim 🙂

1 yorum yapılmış

    obesistop

    Bende kapak resmini ayarlarken çok sıkıntılar çekiyorum ama bu yöntemleri gösterdiğiniz için teşekkürler.

    06.02.2016, 17:54:03

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: