alexa  Menu
wordpress eklentileri

Faydalı 5 wordpress eklentisi

  09.08.2015 ,   yorum yapılmadı ,   3.397 kez okundu.

WordPress günümüzde web sitesi kurmak için en çok kullanılan platformlardan biridir. Oldukça profesyonel bir altyapısı vardır ve piyasada birçok tema seçeneği vardır. Büyük çaplı bir proje düşünüyorsanız WordPress kullanmanızı tavsiye ederim. Ancak WordPress bazen tek başına yeterli kalamıyor ve WordPress’i bir takım eklentiler ile desteklemek gerekiyor. Bugünkü makalemde faydalı birkaç WordPress eklentisini tavsiye edeceğim. Bu eklentiler çoğu kişi tarafından bilinen eklentilerdir aslında.

Wp PageNavi
Bu eklentiyle sitenizin ana sayfasında ve kategori sayfalarında yazılarınızı sayfalama yapabilirsiniz. Örneğin ayarlardan 10 post yaparsanız 10 blog yazısından sonraki yazıları sayfalayacaktır. Bazı temalarda bu özellik otomatik vardır.

WordPress Super Cache
Bazen WordPress’teki sitemiz ağır çalışabilir , bu eklenti sayesinde sitenimizi hız bakımıdan optimize edebiliriz. Sitedeki veriler cache`e alınır ve neticede CPU kullanımı azalır, siteniz daha hızlı çalışmaya başlar.

Wp Touch
Bu eklenti sayesinde sitenizin mobil sürümünü oluşturabilirsiniz. Mobil sürüm seo bakımından da fayda sağlayacağından bu eklentiyi mutlaka kurmanızı tavsiye ederim. Tabi eğer temanızın mobil versiyonu yoksa.

Digg Digg
Sitenizdeki yazılara sosyal medyada paylaşım butonu oluşturabilirsiniz.

WassUp Real Time Analytics
Gerçekten çok yararlı olacağını düşündüğüm bir eklenti , sitenize giren kullanıcılar ne yapmış , hangi sayfaları gezmiş , tek tek görebilirsiniz. Ayrıca bu verileri bilgisayarınıza da indirebilirsiniz.

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: