alexa  Menu
wordpress yorum sayfası oluşturma comments

Yorum sayfası oluşturma – wordpress comments.php

  12.08.2015 ,   7 yorum ,   21.194 kez okundu.

WordPress tema yapımı derslerinin en can alıcı noktasına geldik galiba 🙂 Can alıcı noktası bana göre bu olmasa da, gelen isteklere baktığımızda en çok istenilen merak edilen konu bu gibi görünüyor. WordPress yorum sayfası oluşturma. Bu videoda comments.php sayfasını oluşturmadan bahsedeceğim biraz. Aslında comments.php dosyasını ve 1 adet referans dökümanı paylaşacağım. Yani kodları hazır paylaşacağım sadece bu kodlar üzerinde nasıl düzenlemeler yapmamız gerekiyor veya yapabiliriz diye göstermeye çalışacağım.

Yorumları listeleme, yönetici yorumlarını farklı gösterme, cevapla butonu özelliğini aktifleştirme gibi birtakım konulardan bahsediyor olacağım. Şunu unutmamanızı istiyorum ki dersleri gerçekten zamanım oldukca hazırlıyorum ve zamanım çok kısıtlı olduğundan biraz aceleye geliyor dersler. Profesyönel bir kayıt beklememenizi önemle rica ediyorum. Çünkü ben bu paylaşımları işim olarak değil, zamanım oldukca paylaşmak istediğim için paylaşıyorum. O yüzden çok ciddi zaman ayırmam mümkün olmuyor.

Kısacası bu videoyu izleyerek sizler de kendi blog, magazin artık her ne sayfası tasarladıysanız , tasarladığınız o sayfalara yorum bölümü ekleyebilir ve istediğiniz gibi görselleştire bilirsiniz 🙂

Kaynak dosyaları indirmeyi unutmayın:

İçeriği indir

7 yorum yapılmış

  benimekanım

  wordpress konusunda bilginiz çok sizden bir konuda yardım isteyeceğim sinanişler duymuşsunuzdur bir tane eticaret teması yaptı sinshop adında tema güzel fakat hataları var sepete ekle butonu çıkmıyor acaba bu temayı tekrardan güncelleyebilir hatalarını giderebilir misiniz?
  Yada bir eticaret teması çıkartırsanız sıfırdan tabi daha güzel olur.Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden çok teşekkürler

  14.08.2015, 13:04:08

   Anar SAMADOV

   Duymadım malesef. Ama bir baktım netten. Para kazanmak için yapmış benim onun temasına müdahele etmem doğru olmaz gerçi zamanım da yok açıkcası. Ama kendisi destek veriyor diye yazmış. Zamanım olsa e-ticaret sitesi yapılabilir ama şimdilik öyle bir niyetim yok. Kusura bakmayın.

   15.08.2015, 11:15:40

  ben işte

  merhaba size çok teşekkur ederim. sayenizde bootstrap ve wordpresi öğreniyorum.

  10.11.2016, 18:29:34

  Emre

  birden fazla listelemiyor 1 tane ekliyorum diğeri gidiyor yardımcı olursan sevinirim.

  Mail adresimden de ulaşabilirsiniz.

  07.05.2017, 18:32:50

  Ali Yanar

  Merhaba,

  Bu sayfada spam yorumun önüne geçebileceğimiz bir input eklesek mesela 5+7=13 se yorum yapabilsin. Bu durumu nasıl sağlayabilirim yardımcı olabilir misiniz?

  Teşekkürler.

  17.01.2019, 16:15:07

   Anar SAMADOV

   Bunu çeşitli eklentiler ile yapmanız mümkün. Benim blogdaki gibi mesela Google reCaptcha v3 kullanabilirsiniz. Veya dediğiniz gibi hesaplama işlemi yaptıran eklentiler de olabilir. Yok illa kendiniz yacaqksanız javascript ile ufak bir işlem yaptırabilirsiniz.

   17.01.2019, 20:10:36

  ÖNDER TAŞTAN

  Merhaba
  Ben klasik bir müşteri yorumları bölümünü ana sayfama koymak istiyorum.

  Alan adları;
  1-ADI – SOYADI
  2-MESLEĞİ (açılır menüden seçecek)
  3-YORUM
  4-PROFİL FOTOĞRAFI (ekleme özelliği olacak)

  Bu yorumlar öncelikle benim kontrol panelime gelecek. Ben onayladıktan yada gerekli düzenlemeyi yaptıktan sonra yorumlar bölümünde yayınlanacak.
  Mesela 3 adet yorum görünecek. Diğerlerini okumak isteyenler de yorumları sağa-sola kaydırarak okuyabilecek.
  Kısaca bu şekilde özetleyebildim. WordPress web sitem var. Bununla ilgili hazır bir dosya var mı? Yada bana bu konuda yardımcı olabilirsen çok memnun olurum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

  01.03.2021, 23:23:33

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: