alexa  Menu
ipad-1-kurcalamaca

iPad kurcalamaca

  21.08.2011 ,   5 yorum ,   5.227 kez okundu.

Evet farkındayım çok geç oldu 🙂 Ama öğrenciyiz abi biz nerden alalım IPAD ‘i. Neyse gelelim asıl konuya bugun IPAD`i kurcalama imkanı doğdu ve tembellik etmedim tabi sabah kalktım kurcaladım kurcaladım akşamı ettim. Ha buarada IPAD 1’i kurcaladım sadece.

Öncelikle şunu söylemem gerekiyor IPAD kurclamaktan çok iTunes kurcaladım diyebilirim. Çünkü herşey iTunes üzerinden yapılıyor ve iTunes’a muhtaç kalıyorsunuz denebilir. Fakat tabi fazla iTunes kurcalamadıysanız başta zorlanıyorsunuz. Allahtan ipod shuffle kullanıcısıyım iTunes aşinalığım vardı 🙂

Şimdi efendim önce tabi sorulan soru şu oluyor. “Beğendin mi?”. Evet beğendim. Apple sonuçta. Bildiğin elma işte :P. Kaliteli! Ama gerekli mi? Kesinlikle gereksiz. en azından benim için gereksiz.

Öncelikle mp4, m4v ve mov uzantılı videolardan başka birşey çalıştırmıyor. Office dökümanlarını açmıyor gibi gibi sıralayabiliriz.

Ama tabi iTunes Store içerisinde bu dosyaları açmak için uygulamalar bulunuyor. Örneğin Video oynatıcısı için VLC Player yükleyebiliyorsunuz. Bu uygulama ücretsiz ama office uygulamalarının ücretsiz olanları  pek iç açıcı değil.

Ayrıca çok can sıkıcı durumlar da var. Örneğin birçok güzel uygulama iTunes Store üzerinde var ama Türkiyeden indirilemiyor. Tabi indirmenin yolları mevcut fakat onlardan bahsetmeyeceğim fazla 🙂

iTunes Store üzerinden Free App (ücretsiz uygulama) indirmeniz mümkün. Birçok ücretsiz uygulama da mevcut aslında. Ama tuhaf bir şekilde onu da kısıtlıyorlar. Yani web üzerinden kayıt yaptım ve iTunes üzerinden degiriş yaptım. Ücretsiz uygulamaları indirmek istediğimde kredi kartı falan sordu.

Ardından iTunes üzerinden kayıt yaptırdım fakat farklı bir e-posta adresi girdim. Bu sefer yine kredi kartı seçeneği çıktı karşıma ama None diye bir seçenek de çıktı ve bu seçeneği seçerek bu sayfadan kurtulmayı başardım. Eğer denemek isteyen olursa ikinci yönetmi denesin ona göre 😉

Gelelim şimdi fasülyenin faydalarına 🙂 efendim iPad almaya gerek var mı? Tabiki yok! 🙂 Bence kesinlikle iPad almaya gerek yok. Film izlemek , podcast dinlemek, şarkı dinlemek, kitap okumak için çok güzel bir alet diyebilirim. Ama bunları zaten benim Nokia C5-03 üm de yapıyor arkadaş. Başka öyle ciddi bir özelliği yok ki bu aletin. Ben göremedim yani. Tabi nokia işin espirisi ama eğer alacak olsam iPhone alırım daha iyi. iPadin yapabildiği herşeyi iPhone çok daha iyi bir şekilde yapabiliyor zaten.

Uzun lafın kısası Apple bana daha iyi iPad özellikleriyle gel 😛

5 yorum yapılmış

  CSS 3 standart cihazlar için medya sorguları | Anar Samadov, kişisel blog sayfası...

  […] container adlı bir sınıfımız olsun ve bu sınıfın bilgisayarlarda %100 genişliğinde ama ipadlerde %80 genişliğinde olmasını istiyorsunuz. O zaman kodumuz şu şekilde […]

  18.09.2014, 23:42:42

  hami koç

  sen askere gidince dersler ne olacak fırsat bulacakmısın ara sıra ders yayınlamaya

  24.08.2011, 1:22:28

  yahya

  Anar hocam, bayramınızı içten dileklerimle kutlarım.

  30.08.2011, 14:23:02

  Anar Samadov

  ÇOK teşekkür ederim..

  07.09.2011, 21:33:06

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: