alexa  Menu
online alışverişte cashback aliexpress ePn

Online alışverişte ( Aliexpress ) cashback nedir? Nasıl kullanılır?

  17.12.2017 ,   5 yorum ,   6.873 kez okundu.

Online alışveriş dedikte akla ilk gelen sitelerden birisi olan Aliexpress üzerinden yaptığınız alışveriş için harcadığınız paranın bir kısmının geri kazanılmasından bahsetmek istiyorum.

Merkezi Çin`de olan site Alibaba Grubuna ait B2C (Business to consume > işletmeden üketiciye) girişimidir. Birçok ülkede yaygın olarak kullanılmasının bana göre en başlıca sebebi hemen hemen tüm ülkelere kargo gönderiminin mevcut olması.

Şimdi Çin dedikte hemen aklımıza orjinal olmayan, çin malı ve s. gibi kalitesiz ürünler geliyor. Evet haklısınız öyle birçok ürün mevcut sitede. Fakat alışveriş zamanı dikkat ederseniz sitede çok sayda Çin`e ait orjinal ürünler mevcut. Mesela rrjinal Çin markası telefonları örnek gösterebilirim (Xiaomi, Meizu ve s.). Ki bu ürünler şuan çok meşhur ve çok da kaliteli cihazlar üretiyorlar. Hem de ucuz fiyata.

Neyse şimdi geçelim esas konumuza. Aliexpress üzerinden alışveriş yaptığınızda normalda ürünün ücretini ödersiniz ve ürünü teslim alırsınız. Fakat günümüzde birçok Cashback programı mevcut. Peki Cashback nedir diyenler için kısaca açıklama yapayım. Cashback “Para iade sistemidir”. Kabaca şöyle anlatayım siz aracı bir site üzerinden alışveriş yapacağınız siteye gidiyorsunuz ve alışverişinizi yapıyorsunuz. Alışveriş yaptığınız site aracı siteye aracılık ettiği için bir ödeme yapıyor ve o aracı site de o ödemeden bir kısmını size veriyor. Bu puan şeklinde veya gerçek para şeklinde veya indirim ve s. şeklinde olabilir.

Benim bahsedeceğim sistem ePN cashback sistemidir. Öncelikle ePN cashback sitesinde üye (üye olmak için buraya tıklayın) oluyorsunuz. İsterseniz web üzerinden isterseniz mobil cihazınızdan uygulamayı kullanarak, bu uygulama üzerinden Aliexpress (diğer mağazalar da mevcut) bağlantısına tıklayarak alışverişinizi yapmanız yeterli olacaktır.

Ben android cihazımdan uygulamayı kullanarak yaptığım alışverişle ilgili bir ekran görüntüsü paylaşıyorum. Aşağıdaki ekran görnütüsünde yaptığım alışverişe göre %2`lik bir para iadesi aldığımı göreceksiniz. Şunu da belirtmekte fayda var. Aldığınız ürün elinize geçtikten sonra (ürünü kabul ettim seçeneğini seçtikten sonra) ePN cashback uygulamasında paranız bakiyenizde kullanılabilir hale gelecektir.

aliexpress ePN cashback

Unutmayın ki, her ürün kategorisi için farkl para iadesi yüzdesi mevcut. Örneğin giyim ve s. için para iadesi %10 olduğu halde elektronik cihazlar için %2 olabiliyor. 1 kere alışveriş yaptığınızda %2 çok manalı olmayabilir ama sürekli alışveriş yapıyorsanız hiç fena bir seçenek gibi durmuyor bence. 🙂

Uygulama linki: Linke bağlan

ePN cashback alışveriş sitelerinin listesi: Listeyi görüntüle

Konu ile ilgili sorunuz olursa yorum kısmına yazabilirsiniz. Herkese iyi alışverişler ))

 

5 yorum yapılmış

  Serkan Öztürk

  Çok teşekkürler Azeri Dostum. Azerbaycan’a Türkiye’den selam olsun. Çok güzel bilgiler paylaşıyorsun sitende. sana destek olmak için her girdiğimde herhangi bir reklama tıklıyorum.

  27.01.2018, 6:13:36

  Receb

  Salam qardas ecashbackda pul cekmek ucun min 100 dollar olmalidi deyir bunu cekmeyin basqa yolu var ? yada ordaki pulu Aliexpressde isletmey olur birbasa ?

  08.02.2018, 9:20:49

  Məhəmməd

  Təşəkkürlər.

  30.07.2019, 10:50:10

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: