alexa  Menu
Online Ödeme Yapın ve Para Gönderin PayPal Türkiye

Paypal Türkiyedeki faaliyetini durdurduğunu bildirdi.

  01.06.2016 ,   yorum yapılmadı ,   3.001 kez okundu.

Birkaç gün önce Paypal Türkiyedeki faaliyetini durdurmak zorunda kaldığını bildirdi. Bu konuda resmi bir açıklamayı sitelerinde yayınladılar.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır.  Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Sebep olarak “yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı” olduğunu belirtmişler. Üzücü tabi! Türkiyenin böyle bir işe imza atmasını eleştirmem doğru olmaz elbette ama akla şöyle bir soru gelmiyor değil “Diğer ülkeler hiçbirşey bilmiyor mu?”. En kibarca böyle yazabildim ancak. Azerbaycanda da Paypal desteklenmiyor. Ama Türkiyedeki durum farklı. Desteklenen bir hizmeti durdurma talimatı vermek lisans başvurusunu reddetmek ve en önemlisi ülkede birçok şirketin paypal ile ödeme alarak hizmet verdiğini düşünürsek gerçekten çok üzücü bir karar. Hayırlısı olsun ne diyeyim.

Bu durumda akla gelen en önemli konu herhalde paypala alternetif hizmetleri araştırmak. Tabiki bir sürü böyle hizmet var. Ancak paypal kadar oturmuş düzene girmiş, global, şirketler tarafından desteklenen, kullanılan bir hizmet yok şuan. Eğer paypal yeniden Türkiye için hizmet veremezse muhtemelen şuanki alternatiflerden biri onun yerine geçecek ve şirketler tarafından kabul görecek ama bu da zaman alacak gibi. Bu zaman zarfında da şirketler de, bireyler de hem sıkıntı çekecek hem de zarara uğrayacaktır muhakkak.

Paypal ödeme alma konusunda daha hızlıydı. Bankalara göre daha hızlı işlemler yapabiliyorduk. Tatil, pazar demeden para gönderme alma işlemleri mümkündü. Kısacası çok kötü bir durum oldu.

Son olarak paypala alternatif birkaç isim vereyim, Skrill, Payoneer, Webmoney.

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: