alexa  Menu
creative cv sample

Creative CV örnekleri

  22.05.2016 ,   1 yorum ,   9.967 kez okundu.

İş başvurularında mutlaka sizden CV (Curriculum Vitae)  yani Özgeçmiş isterler. İş başvurusu yaptığınız tarihe kadar neler yaptığınızı, kişisel bilgilerinizi, tecrübelerinizi, bilgi düzeyinizi öğrenmek adına doldurduğunuz CV çok önemlidir.

Peki standart bir cv şablonu var mı?

CV için standart bir şablon oluşturmak mümkün fakat bana göre günümüzde standart şablonları tercih etmemek gerekir. Eğer alanınızın ehli biriyseniz, başvurduğunuz iş için gerçekten iddialıysanız, ben bu  iş tam da benim için, bu işi benden iyi yapabilecek olan yoktur 🙂 diye düşünüyorsanız CV`niz de rakiplerinizden farklı olmak zorunda.

Ben şöyle birşeye inanıyorum. Mesela standart şablonlu bir CV hazırlayıp iş başvurusu için gönderirseniz çok fazla dikkat çekmez, göz ucuyla bilgilerinize bakılır vesselam. Ama creative bir CV oluşturursanız mutlaka dikkat çeker. Kendini okutur o CV. Yani o CV konuşur sizi anlatır tam da sizin düşündüğünüzü söyler, bu adam bu işin ehli, bu işi bu adama vermelisiniz der.

Yani kısacası CV oluştururken standartlardan kaçın. Yeni ilgi çekici, göz alıcı CV`ler oluşturun. Bazı örneklerleri sizlerle paylaşacağım:

1. Plаtеа Studiо  tarafından oluşturulmuş bir örnek.

free resume cv

2. Emiliance Ismailov tarafından oluşturulan bir örnek.

creative cv sample

3. Rolland Benjamin tarafından oluşturulan bir örnek.

creative cv example

4. Mohamed Maged tarafından oluşturulan bir örnek.

resume template

Bu örnekleri kullanabileceğiniz gibi bunları inceleyerek kendiniz de creative bir cv hazırlayabilirsiniz. Buarada unutmadan bu örnekler Adobe Photoshop ve Adobe Illustrator ile oluşturulmuştur.

Örnek olarak paylaştığım CV`leri buradan indirebilirsiniz.

Ücretli CV örnekleri için buraya tıklayın.

Umarım faydalı olur. İş hayatınızda başarılar dilerim şimdiden :))

1 yorum yapılmış

    Hakan

    Merhabalar az önce CV arayışındayken sizin blog yazınısı okudum. Sonrasında ilginç bir site buldum. Sizinle de paylaşmak istedim. Sanırım yazınıza eklerseniz süper olur.

    06.06.2016, 19:32:21

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: