alexa  Menu

sidebar.php sayfası düzenleme – wp tema yapımı ders #12

  13.06.2015 ,   11 yorum ,   8.692 kez okundu.

Bir önceki paylaşımımda sidebar.php sayfasını kodlamayı, kullanmayı anlatmıştım. Aslında azacık da olsa görselleştirme de yapmıştık. Fakat kullandığımız kodları direk wordpress codex üzerinden kopyaladığımız için az da olsa karışık bir kod ortaya çıktığı için çok soru gelecek, belki kafa karıştıracak diye bu dersi hazırladım.

Yani aslında bir önceki ders üzerinde bir çalışma olacak. Oluşturduğumuz kodlarda küçük değişiklikler yaparak css ile görselleştirmeye, daha düzenli hale getirmeye çalışacağız.

Buyurun video dersi buradan izleyebilirsiniz:

 

11 yorum yapılmış

  beni

  sağolun dersler çok güzel

  14.06.2015, 7:04:27

  cem ergun

  Derslerinizi yakından takip ediyorum.

  Sizden özellikle wordpress derslerine ajax jquery konularında webcast çekmenizi öneriyorum

  Şuan bende kategorilere bağlı ürünleri başka bir listbox da göstermeye çalışıyorum ancak başarılı olmadım

  Ufak bir eleştiri; Derslerinde ses olayını bence biraz daha iyi hale getirmen lazım. Kullandığın mikrofonu mümkün olduğunca çeneye yakın olsun. Mikrofon yakın olmaz ise ne kadar mikrofonun ses seviyesini arttırısan “sıssss” sesi artar sende sesin yükseldiğini zannedersin.

  Başarıların devamını diliyorum

  Saygılarımla;

  Cem Ergun

  22.07.2015, 18:50:44

   Anar SAMADOV

   Merhaba, ilginizden dolayı teşekkür ederim.
   Mikrofon ile ilgili eleştiriler alıyorum evet. Bu konuda bir çözüme varacağım yakında inşallah. Sadece şunu belirtmek istiyorum ki, sayfamda yayınladığım tüm içerikler ücretsizdir ve tamamen boş zamanlarımda hazırladığım içeriklerdir. Yani karşılıksız eğitimler olduğu için herhangi bir geliri de yoktur. O yüzden bazı işlemler zamanla halledilebiliyor. Tek destek kullanıcıların etkileşimde bulunmasıdır. Beğenme, paylaşma gibi.
   tekrar teşekkürler.

   22.07.2015, 20:26:34

  Ali

  Merhaba,

  Slider adında bir kategori oluşturup “Yeni Yazı Ekle” kısmından “Slider Yazıları” ekleyip slider kategorisine bağlamıştık. Doğal olarak kaç tane yazı eklediysek slider alanında dönmüştü. Buraya kadar güzel fakat ben “sidebar” alanında “kategoriler” bileşenini eklediğim zaman slider kategoriside kategoriler kısmında çıkıyor. Bu soruna nasıl bir çare bulabiliriz? Ayrıca diğer bir sorum blog adında bir ana kategorim var blog altında alt kategorilerim var. Alt kategorilerime bağlı yazılarım var. Ben bu yazılarımı “sidebar” alanında nasıl gösterebilirim ?
  Teşekkürler,
  İyi Çalışmalar…

  09.03.2016, 0:53:06

  Ali

  Slider adında bir kategori oluşturup “Yeni Yazı Ekle” kısmından “Slider Yazıları” ekleyip slider kategorisine bağlamıştık. Doğal olarak kaç tane yazı eklediysek slider alanında dönmüştü. Buraya kadar güzel fakat ben “sidebar” alanında “kategoriler” bileşenini eklediğim zaman slider kategoriside kategoriler kısmında çıkıyor. Bu soruna nasıl bir çare bulabiliriz?

  10.03.2016, 22:38:42

  Savas

  Hocam benim bi sorunum var . Sidevarı kaldırdım ancak sidebar alanı boş gözüküyo sayfaları oraya doğru yaymak istiyorum yardımcı olurmusunuz ?

  30.08.2019, 7:49:49

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: