alexa  Menu

sidebar.php sayfası – wp tema yapımı ders #11

  11.06.2015 ,   3 yorum ,   5.084 kez okundu.

WordPress temalarının hemen hemen hepsinde sağ veya sol sütunda sidebar yani bileşen bölümlerini görüyoruz hep. Bu paylaşımımda sidebar.php sayfasını nasıl kodlayacağımızı, yönetim panelinde bileşen bölümünün nasıl aktifleştirilmesi gerektiğini ve aktifleştirdiğimiz (kaydettiğimiz) (register_sidebar()) bileşen alanını sayfalarımıza nasıl çağıracağımızı (dynamic_sidebar()) göstermiş olacağım.

Buna bağlı olarak yönetim paneli bileşen sayfasında, kaydettiğimiz bileşen alanına yeni bileşenleri nasıl ekleyeceğimizi de bu videoyu izleyerek öğrenmiş olacaksınız.

Bir sonraki dersimde de bu videoda oluşturuduğumuz bileşen alanını daha düzenli hale getirmek için düzenlemeler yapmaya ve az da olsa görselleştirmeye çalışacağım.

Buyurun videoyu buradan izleyebilirsiniz:

 

3 yorum yapılmış

  sidebar.php sayfası düzenleme - wp tema yapımı ders #12

  […] Bir önceki paylaşımımda sidebar.php sayfasını kodlamayı, kullanmayı anlatmıştım. Aslında azacık da olsa görselleştirme de yapmıştık. Fakat kullandığımız kodları direk wordpress codex üzerinden kopyaladığımız için az da olsa karışık bir kod ortaya çıktığı için çok soru gelecek, belki kafa karıştıracak diye bu dersi hazırladım. […]

  13.06.2015, 19:10:02

  Alper

  Merhaba. Ben sitemi ve yan menüyü şekillendirirken bir css framework kullandım ve sizin yaptığınız gibi .widget filan kullanmadım. Kullanmış olduğu css frameworkü ile gayet güzel oldu fakat bu .widget class filan kullanmak zorunlu mu acaba?

  14.06.2017, 14:25:25

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: