alexa  Menu

Takip ettiğim YouTube kanalları

  18.09.2018 ,   1 yorum ,   2.944 kez okundu.

Youtube aldı başını gidiyor. Artık Türkiyede bu işten para kazanan birçok insan var. Eskiden sadece profesyöneller para kazanıyordu ama şuan küçük çocuklar bile açtıkları kanallarla para kazanabiliyorlar. Tabiki 18 yaşından küçük çocukların hesapları muhtemelen velierinin adına ama sonuçta içerik onların 🙂

Tabi benim paylaşacağım kanallar para kazanılmasından ziyade bilgi paylaşımı ile ilgili olacak. İster Türkiyeden isterse de yurtdışından bildiğim bazı kanalları birkaç post şeklinde paylaşacağım.

1.  Tabiki bu kanalların başında Barış Özcanın kanalı geliyor. Sanat, tasarım ve teknoloji konularında “hikaye anlatıcılığı” yapan Barış bey kanalında her hafta video yayınlıyor ve değindiği konular gerçekten ilgi çekici, bol bol yeni bilgiler edinebileceğiniz içerikler. Kendisini öğrenciyken canlı olarak birkaç seminerde dinlediğim de olmuştu. Yani ta 2006 yıllarından beri takip ediyordum. Azerbaycana döndükten sonra bir kere seminerine katılabildim ama şuan kanalı sayesinde bilgilerinden faydalanabiliyoruz. Kendisine çok teşekkür ederim 🙂

Youtube kanalı: Barış Özcan

Blog sayfası: http://barisozcan.com/

2. Bir diğer kanal yanılmıyorsam 2 yıl önce youtube kanalında video paylaşmaya başlyan edelkrone takımı. Kanalın ismi “Başka Bir Şey”. Yaptıkları çalışmaların, ürettikleri, icat ettikleri ürünlerin yapım aşamalarından, takım çalışmalarından, tücrübelerinden ve s bahseden harika bir kanal. Videolarını izlemediyseniz mutlaka izlemenizi tavsiye ederim. Çok ilham verici bir tarzları var. Daha önce aslında “Başka Bir Şey” başlığı ile paylaşmıştım kanallarını ama sonra ara verdiler. Fakat yeniden farklı bir formatta video atmaya devam ediyorlar.

Youtube kanalı: Başka Bir Şey

3.  Bir diğer kanal Doğukan Güven Nomak. Bu kanalda Geliştirici ve Tasarımcılarla söyleşiler şeklinde güzel konular işleniyor. Bu alanda uzman kişilerle yapılan konuşmaları , ropörtajları dinleyerek yeni bir takım bilgiler edinebilirsiniz. Kesnlikle tavsiye ederim.

Youtube kanalı: Doğukan Güven Nomak

4. Marques Brownlee-nin kanalında ise teknoloji ürünlerinin incelemeleri ile ilgili bir sürü video bulabilirsiniz. 🙂 Kanal ingilizce tabi ama az çok bilenler için anlaşılır bence. En kötü ihtimalle Youtube`un anında çevir özelliğini kullanabilirsiniz. Yeni çıkan telefonların, tabletlerin kutu açılımı ve incelemelerini en kısa zamanda bu kanalda bulabiliyorsunuz.

Youtube Kanalı: Marques Brownlee

5. Ver Elini Amerika kanalı. Bu kanalı da yaklaşık bir senedir takip ediyor. Bir de İzmirliler nasıl takip etmeyeyim? 🙂 Can bey ve Banu hanım 2015 senesinde kazandıkları Greencard sonrasında Amerikaya taşınmışlar ve orada edindikleri tecrübeleri paylaşıyorlar. Kanalda bir sürü konuda içerik bulabilirsiniz. Mesela, Amerikada iş, Amerikada yaşam, Amerikada araba almak, Amerikada ev almak, Greencard ile Amerikaya nasıl gidilir, Greencard nedir? ve s gibi bir takım sorularınıza cevap bulabileceğiniz samimi insanların paylaştığı güzel içerikler var.

Youtube kanalı: Ver Elini Amerika

6. Son olarak Kutay Kösem`in kanalından bahsedeyim. Kendisi fotoğraf ve video dersleri paylaşıyor. Fotoğrafçılık ile ilgili detayları, fotoğrafların nasıl çekilmesi gerektiğini, bazı taktikleri, fotoğrafk makinesi incelemelerini bu kanaldan takip edebilirsiniz. Fotoğrafçılıkla ilgileniyorsanız kesinlikle beğeneceğiniz bir kanaldır. Fotoğraf işleme ile ilgili detayları da bulabilirsiniz.

Youtube kanalı: Kutay Kösem

Şimdilik bu kadar kanal yeter sanırım. Daha sonra listenin devamını da paylaşacağım zamanla. Siz de tavsiye ettiğinzi kanalları yorum kısmında paylaşırsanız memnun olurum.

1 yorum yapılmış

    enes demir

    en iyilerini listeye eklemissin güzel olmuş

    17.04.2020, 21:00:48

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: