alexa  Menu
Web-Tasarım-Ajansları

Web Tasarım Ajansı

  29.11.2014 ,   yorum yapılmadı ,   3.285 kez okundu.

Bu yazımızda kurumsal web tasarım ajansı neler yapar, web tasarım çalışmaları yaptırmadan önce ajanslar ile neleri konuşmanız gerekir tarzında önemli bilgiler sunan konulara değineceğiz. Öncelikle web tasarım çalışmaları öncesinde neler yapmalısınız diyerek konumuza giriş yapıyoruz.

 

Web Sitenizi Nasıl İstersiniz?

Hepimiz en iyi web sitesine sahip olmak isteriz. Peki, web sitemizin en iyisi olabilmesi için ne yapmamız gerek? Öncelikle kullanıcıların gözüne hitap eden çok iyi grafik arayüzüne sahip olmamız gereklidir. Ayrıca web sitesinde kullanılan renkler, menüler hepsi birbiriyle uyum içerisinde olması gerekmektedir. Hepimiz biliyoruz ki en iyisi olmak o kadar kolay değil!

Yapılacak olan web tasarımı sadece o siteye has olmalıdır. Yani bir neviyle özgün olmalıdır. Buradaki amacımız diğer kopya sitelerden farkımızı göstermektedir. Şunu da belirtmeliyiz ki internette tahmin edemeyeceğiniz kadar çok site bulunmaktadır. En iyisi olmak için ve onların önüne geçmek için farklı bir şeyler yapmalıyız. Bunun da ilk adımı özgün web tasarım sahibi olabilmektir.

 

Özgün İçerikli Web Siteler

Özgün İçerikli Web Siteler

İkinci adımımız ise içerik. İçerik kullanıcılara özel olmalı ve genel kitleye hitap etmelidir. Ayrıca sitenizde bulunan içerikler bir başka sitede olmamalıdır. Yazılarınız kalite olursa sitenize gelen kullanıcı sayısıda artar. Bu bir değişmeyen döngüdür. Sitenize kullanıcıların gelip yazılarınızı okumasını, yorum yapmasını istiyorsanız kesinlikle yazılarınızın orijinal ve okunabilir olması gereklidir.

 

Kullanılar Hızlı İnternet Sitelerini Sever

Kullanılar Hızlı İnternet Sitelerini Sever

Üçüncü adım ise hızlı erişebilmektir. Bilirsiniz bir site 30 saniyeden geç açılırsa hemen sıkılır ve sayfayı kapatırız. Bu durumun meydana gelmemesi için güçlü sunuculara sahip olmalıyız. Siteniz geliştikçe size çekemeyen kullanıcılar sitenize farklı yazılım saldırıları yapacaktır. Burada da yine güçlü sunucular gereklidir. Sunucularınız ne kadar sağlam olursa siteniz o kadar hızlı çalışır.

Dördünce adım ve son adım olan arama optimizasyonundan bahsetmek istiyoruz. Günümüzde yapılan web siteleri arama motoru optimizasyonu düşünülerek tasarlanmaktadır. Bu site sahibi için olumlu bir avantajdır. Eklediği içerikler kolayca arama motorları tarafından indekslenmektedir.

 

Kurumsal Web Tasarım Ajansları

Siz de bu özelliklere sahip bir web sitesi istiyorsanız neden web tasarım ajanslarını denemiyorsunuz? Herkes web yazılım konularından anlamayabilir fakat herkes kendine ait bir web sitesi olsun ister. Zaten web tasarım ajansları da bu yararlı amaç için kurulmuştur.

Siz de web tasarım ajansları internet sitelerini ziyaret ederek ister bireysel web tasarım ister kurumsal web tasarım yaptırabilirsiniz. Ayrıca belirtmek isteriz ki sitenizin yapım aşamasında bu işten anlayan profesyonel uzmanlara ihtiyacınız var. Siteniz ne kadar iyi olursa sosyal medya mecralarında yayılma hızınız fazla zaman almaz.

 

Web Tasarım ve Sosyal Medya

Günümüzde sosyal medya platformlarını göz ardı etmemek gerek. Bir paylaşımınız ile binlerce kişi sitenizi ziyaret edebilir. Ziyaret etmese bile göz aşinalığı dediğimiz bir durum söz konusu. Mesela web tasarım firmasısınız ve sosyal medyada etkili bir reklam yaptınız. Kullanıcı o reklamı gördü ve tıklamadı. Günler ve aylar geçmesi sonucu bir web sitesi açmaya aniden karar verdi. İki seçeneği var. Ya çok bilgilidir, kendi web sitesini kendisi açacaktır ya da parasını verip birine yaptıracaktır. İkinci seçeneği seçerse karlı çıkacak olan sizsiniz. Çünkü siz etkili bir sosyal medya reklamı yaptınız ve aklında kalan siz oldunuz. Otomatik olarak kullanıcı size gelecektir.

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: