alexa  Menu

Wix ile bedava site kurun!

  08.12.2014 ,   3 yorum ,   6.681 kez okundu.

Günümüzde yeni bir kurum, yeni bir iş yeri, yeni bir topluluk ve s. kurdunuz mu ilk yapılacak işlerden bir tanesi de web site kurmakdır kesinlikle. Kurumsal kimliğinizi oluşturduktan sonra gerek marka tanıtımı, gerek kullanıcılarınıza online bilgi vermek, gerekse de sanal reklamlar ile şirketinizi, kurumunuzu tanıtmak isteyeceksinizdir.

Ama tabiki işe yeni başlayan biri için site kurulumu, tasarım, geliştirici için bir bütçe oluşturmanız gerekecektir. İlk başlarda bu sorun olabilir. İşte bu noktada aklımıza ilk gelen soru “bedava site nasıl kurulur?” oluyor 🙂

wix-tr-site-ac-ilk-sitem
Bedava site kurabileceğiniz belki birçok olanak vardır bilemiyorum ama Wix ile bu işi kolay, güzel, hiçbir kodlamaya ihtiyaç duymadan ve bedava yapabilirsiniz.

Neden Wix?

Tabiki ilk akla gelen soru neden Wix? Bana göre en temel nedenlerinden biri bedava olması. Bunun dışında benim incelediğim kadarıyla:
– Wix bu hizmeti tam 10 farklı dilde sizlere sunmaktadır.
– Birçok kategoride (müzik, eğlence, blog, sanal mağaza, iş ve hizmetler, fotoğrafçılık ve s) çok sayıda hazır şablonlar sunmaktadır.
– Şablonları kullanmak, değiştirmek, nesneler veya yazılar eklemek için hiçbir kodlama bilgisine sahip olmanız gerekmemektedir. Tasarımlarınızı yaparken sürükle bırak tarzı çalışılabilemktedir.
– Şablonlar responsive (kullandığınız cihazlara duyarlı (mobil, tablet, bilgisayar)) olarak hazırlanmıştır.
– Şablonlar HTML5 kullanılarak son teknolojilere uygun bir biçimde hazırlanmıştır.
– Uygulama marketinden sayfanıza ek özellikler katma imkanı sunulmuştur. (yorum sistemi, sosyal ağlarda paylaşma, takvim, site içi arama, online chat ve s.)
– Google aramalarına açık şablonlar.
– ve tabiki 7/24 destek hizmeti.

Wix ile sanal mağaza açabilir miyim?

Tabiki açabilirsiniz. Wix internet üzerinden satış yapmak için sanal mağaza oluşturabilirsiniz. Bunun için eTicaret perimum planlarından da fayalanabilirsiniz. Wix ile oluşturacağınız sanal mağazanızı çok kolay bir şekilde yönetebilir, çoklu ödeme yöntemlerinden faydalanabilir, esnek ürün seçenekleri sunabilir, kullanıcılarınıza kuponlar sunabilir, mağazanızın görüntü ve hissini özelleştirebilirsiniz.
Ayrıca Wix ile sanla mağazanızın Facebook entegrasyonunu yaparak ürünlerinizin satışlarını arttırabilirsiniz.
Ve en önemli özellik iste satışlarınızdan dolayı Wix sizden 1 kuruş bile almıyor 🙂

Arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışması mevcut mu?

Wix ile oluşturmuş olduğunuz sayfanızın analizini yaparak, arama motoru dostu bir sayfaya sahip olabilirsiniz. Wix sizin için arama motorunda gözükmesi gereken sayfaları site haritası oluşturuyor. Robotx, noindex gibi arama motorları için önem arz eden detayları da sayfanız için kullanabilirsiniz.

Gerçekten tüm bunlar bedava mı?

Evet! Tüm bunları yapabilmek, kullanabilmek için hiçbir ücret ödemenize gerek yok. Sayfanızı istediğiniz gibi oluşturum yayımlaya bilirsiniz. Sadece sayfanızın belirli kısımlarında kullıcıları rahatsız etmeyecek şekilde reklamlar çıkacaktır. Ama tabiki isterseniz hesabınızı belirli ücretler kaşılığında yükselterek bu reklamların görünmemesini sağlayabilir, kurumunuza ait bir domain alabilir ve siteniz için hostinge sahib olabilirsiniz. Üstelik hesabınızı yükseltirken size ilgili paketlerle Google Adwords kuponu ve sitenizin reklamını yapabilmek için Facebook Reklam Kuponu da hediye olarak veriliyor.

Tüm bunları ele alacak olursak düşünüyorum ki, premium planlar da çok daha avantajlı olabilir. Çünkü sıfırdan site yaptıracak olursanız, öncelikle bir tasarımcıyla anlaşmalı, siteyi tasarlatmalısınız. Ardından sitenin HTML dökümünü yaptırmanız gerekiyor. Daha sonra sitenin konusu, içeriği ele alınarak programlaması yaptırılıyor. Gerekiyorsa bir yönetim paneli yazdırılıyor. Tüm bunlar yapılırken birden aklınıza başka bir özellik geliyor ve bunu yaptırmak istediğinizde çalıştığınız kişi/kişiler haklı olarak ekstra ücret talep edebiliyor. Sonda siteniz için arama motoru optimizasyonu yaptırmanız gerekiyor ve s. Tüm bunları yaptıracak olursanız epey bir ücret talep ediliyor haklı olara tabi. Çünkü hepsi ekstra bir iş.

İşte tüm bunları göz önünde bulundurursanız Wix ile sahip olacağınız site işinizi ciddi manada hafifletmiş oluyor.

Umarım faydalı bir paylaşım olur 🙂

Buarada Wix ile ilk denemem nasıl olmuş? Buradan inceleyebilirsiniz 🙂

3 yorum yapılmış

  Saç Ekimi

  Web sitenizi gerçekten çok beğendim. Arkadaşlarıma da önereceğim. Faydalı bir site.

  31.12.2014, 4:21:58

  ALİ

  Merhaba kardeşim. Bende wix ile site yaptım lakin açılış süresi çok uzun. java script küçültülmesi gerekiyormuş. Konu hakkında yardımcı olabilir misin?

  30.01.2017, 0:20:35

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: