alexa  Menu

Webarısı hosting şirketi hakkında deneyimim

  02.06.2019 ,   5 yorum ,   3.026 kez okundu.

Yazıp yazmama konusunda biraz düşündüm açıkcası ama yazmak kararına vardım. Çünkü en yoğun zamanımda yaşadığım sıkıntıyı başka birisi yaşamasın istedim.

3 yıldır düzenli olarak kullandığım hosting şirketinden tüm sitelerimi taşıdım. Geriye kalan 3 domainim var onları da yakında transfer edeceğim. Aşağıda 3 yıllık müşterileri olduğumun kanıtı. Çok uzun süre değil ama teknik destekleri iyi olsa devam etmeyi düşünüyordum.

Gelelim yaşadığım sıkıntıya. Efendim daha önce birkaç keç ufak tefek sıkıntılar yaşamıştım ve destek ekibine yazıp gidermiştim. Nisan ayında müşterilerimden gelen şikayetle Webarısından aldığım reseller hesabıma bağlı hostingin çalışmadığını farkettim ve ticket açtım.

Sorunun neden benim ticketımdan sonra giderildiğini ben söylemeden önce neden çözmediklerini sordum ve yanıt olarak “Sunucu kontrolleri sürekli yapılır. Sizin farktmenizle müdahale edilmedi.” diye bir cevap aldım sustum. Ben de “o zaman saatlerdir uğraşıyorsunuz ve düzeltemiyor olmanız lazım. doğru mu?” diye sordum gelen yanıt şöyle: “Süre konusunda net bilgiye sahip değilim. Sunucu yöneticileri üzerinde çalışmakta.”. Sustum birşey demedim.

Daha sonra Mayısta yani bu ay yine müşterilerimden gelen maille reseller hesabımın çalışmadığını farkettim. (Diyebilirsiniz ki, sen de monitoring yapmıyorsun. Evet çünkü ben reseller hesabı kullanıyorum hosting bende değil aslında, Webarısında. ) Yine aynı muhabbet, bunu ben söylemeden neden farketmiyorsunuz dedim. Ben söylemesem günlerce site çalışmayacak demek ki. 16:39 açtığım ticket 23:01 de yanıtlandı. Gelen yanıt şöyle : “Siteleriniz yayında sadece panel arayüzüne erişimde sorun var ve sorun üzerinde çalışılmakta.”. Yani ben yalan söylüyorum. İşim gücüm bitti Webarısına yalandan ticket açıp zaman geçiriyorum eğleniyorum kendimce. Müşterilerimin de işi gücü bitmiş bana yalandan mail atıyorlar farklı şehirlerden. Neden farklı şehirler diyorum çünkü Webarısı “Sanırım bağlantı ip adresiniz bir süre sunucu tarafından engellenmiş.” diye bir cevap yazdı bana. Yani sorun senden kaynaklanıyor diyor. Resellerimin bulunduğu serverin ip adresinde sorun olmuş dese yine anlarım. Ama sorun bendeyse tüm müşterilerimin ip adreslerinin aynı anda bloklanmış olması gerekiyor. Bu da çok mantıklı değil. Ayrıca “sanırım” ne demek? Hosting hizmeti vereceksin ve sanırım bir hata oldu diyeceksin. Çok komik değil mi?

Daha sonra tabi sinirlendim bu duruma ve konuşmamız devam etti. Bu sefer aldığım yanıt da çok farklı değil. “Muhtemelen çok farklı bir probleminiz vardı.” Aman ne güzel.  Çok uzatmayacağım çünkü ekran görüntüsünü buradan görüntüleyebilirsiniz. Ama bu yanıtları alıp susamazdım. Ben de kendilerine “Muhtemelen” ve “Sanırım” diye konuştukları için bir fal açsaydınız, iyi fal bakmalar falan dedim.

Bana hakaret ve bu uslübumdan dolayı uyarıda bulundular. Uslübumun böyle olmasında kendilerinin emeğinin olduğunu (aslında hakaret falan etmedim. veremedikleri hizmet karşılığında mağdur olduğumu sıkıntı yaşadığımı sinirlendiğimi gösterdim.) söyledim ve gayet normal bir tavır olduğunu belirttim.  Uslübuma takılmak yerine işinizi yapsanız bu sorun yaşanmaz dedim ve ardından aşağıdaki gibi bir mail aldım.

Merhaba Değerli Müşterimiz

Müşteri grubunuz Platin statüsünden Normal statüsüne geçirilmiştir.

Platin statü kapsamında artık alamayacağınız hizmetler

 • Ücretsiz günlük ve haftalık yedekleme
 • 3% lik müşteri indirimi
 • Ücretsiz SSL Hizmetleri
 • Ücretsiz Site Yapıcı Hizmetleri
 • Ücretsiz 6 Adet IP Adresi Hizmetleri
 • Ücretsiz WHMCS Lisansı

Bilgilerinize sunarız.

Müşteri grubu değişikliği konusunda satış temsilcinizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

WEBARISI Ekibi

 

Aynı sorunu bir sene önce de yaşamışım daha sonra ticketları incelerken farkettim. Net bir bilgi sahibi değilmiş kendileri.

Bunun dışında otomasyonlarının doğru dürüst çalışmadığını başka bir işlemde de kendilerine söylemiştim. Yakın tarihlerde 3 domain transferi yaptım. İlk transferde transfer dönemi bittikten sonra farkettim ki, domain hala transfer bekliyor statüsünde. Kendilerine ticket açtım ve beden böyle olduğunu sordum. Yanıt olarak “Kusura bakmayın, sistemsel bir aksaklık olmuş.” diye cevap attılar. Olur böyle şeyler dedim geçtim. 1 ay sonra başka bir domaini transfer ettim. Yine aynı durum ve ticket açtım. Gelen yanıt şöyle: “Ana kaydedici dns bilgisini göndermediğinde sistem takılıyor maalesef. Alan adını düzenledim.” Düzenlemelerine rağmen hala aynıydı kontrol etmeden yanıt yazmışlardı.

Kısacası bu hareketlerini doğru bulmuyorum çünkü doğru dürüst hizmet veremeyip üstelik bu şekilde davranmaları, burası benim ne istersem yaparım gibi birşey oluyor. Bu tür davranan bir şirkete para ödeyip  üstüne de hizmet alamayıp, verilerimizi emanet etmemiz çok da mantıklı değil. Ayrıca bu tutumları bundan sonra kesinlikle Türkiyeden hosting hizmeti almama kararıma sebep oldu. Zaten onlardan aldığım reseller hesabı ile paralel olarak VPS kullanıyordum (contabo.com) üzerinden ve aslında böyle davranmaları sürekli ertelediğim taşıma işlemini hızlandırdı. Aslında ekstra bir masraftan kurtulmuş oldum sayelerinde. Hosting ücretini yeni ödemiştim aslında ama olsun sağlığımdan önemli değil sonuçta. Sinirlenmektense böylesi çok daha iyi.

Konuyla ilgili şikayetlerimi ilgili sitelerde paylaşacağım zaten ama blogda da takip edenlere bilgi vermek şart oldu ))

İyi bayramlar, iyi tatiller ))

 

5 yorum yapılmış

  Yakup Yıldır

  İyi anlatmışsın dayı eline sağlık.

  06.06.2019, 16:22:45

  Volkan Atabey

  Bu adamlarla sıkıntı yaşamayan yok sanırım hocam güzel yazı olmuş eline emeğine sağlık.

  04.07.2019, 14:25:42

  serkan

  web arısı değil ayısı olmuş 😀 trden en samimi arkadaşımdan bile host almam abi yazık günah bir ara veridyen güzeldi oda bozmaya başladı al vsp vds dedicated.. vs. kafana göre takıl

  01.10.2019, 19:30:18

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: