alexa  Menu
windows 7 phpmyadmin kurulumu

Windows 7 – phpMyAdmin Kurulumu

  13.02.2017 ,   8 yorum ,   5.952 kez okundu.

Gerekli yazılımların kurulması ile ilgili video serisinin son bölümü bu video arkadaşlar. Bundan önceki paylaşımlarda php programcının kurması gereken temel yazılımları ayrı ayrı bölümler şeklinde anlatmaya çalıştım.

Bu yazının sonunda linklerini paylaşacağım. Bu paylaşımımda ise son bölüm olan PhpMyAdmin kurulumundan bahsettim.

PhpMyAdmin nedir?

PhpMyAdmin veritabanı işlemlerini gerçekleştirmek için kurmamız gereken bir yazılımdır. Tabi bu yazılımı kurmadan önce makinanızda mysql, apache ve php kurulu olması gerekiyor. Bu nedenle bu bölümü izlemeden önce bahsettiğim üç bölümü izlemeniz gerekiyor.

İlk paylaşımımda da belirttiğim gibi tabiki bunun daha kolay yolu var. Xampp veya Wampp gibi programlar yardımı ile bu 4 işlemi tek seferde yapabilirsiniz. Yani Xampp veya Wampp kurduğunuzda otomatik olarak mysql, php, phpmyadmin, apache kurmuş olursunuz.

Fakat bunları teker teker kendiniz kurduğunuz birçok şey öğreneceksiniz. En önemlisi ise ileride hazırladığınız projeleri hosting veya vps`lere kurduğunuzda xampp veya wampp gibi programlar kuramayacaksınız. Aynı anlattığım gibi teker teker kendiniz kurmanız gerekecek. Tüm bunları göz önüne alarak bu şekilde bir paylaşım yapmak istedim. İlgilenenler için faydalı olacağını düşündüm.

PhpMyAdmin indirmek için buraya tıklayabilir ve daha sonra aşağıdaki videoyu izleyerek son adımı da tamamlayabilirsiniz:

Daha önce anlattığım mysql, php ve apache kurulumlarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

MySQL kurulumu

Apache kurulumu

Php kurulumu

8 yorum yapılmış

  Windows 7 - PHP 5.6 kurulumu

  […] phpMyAdmin kurulumu […]

  12.05.2018, 18:39:33

  Volkan

  Merhaba sitenizden film sitem için link almak istiyorum. 3 aylık veya 6 aylık fiyatınızı öğrenebilirmiyim. İletişim bölümünüzü bulamadığım için buradan yazmak zorunda kaldım.İyi çalışmalar.

  06.03.2017, 23:16:31

  Emre Kerim Yıldız

  Güzel bir anlatım olmuş ben genelde kodlama yapacağım zaman linux üzerinden çalışıyorum. Windows’ta ne yazık ki Linux’taki kadar stabil olmuyor.

  22.03.2017, 12:20:24

  Cevdet Aytekin

  Konu basliklarini windows10 olarak degistirirseniz daha cok kisiye ulasabilirsiniz diye dusunuyorum, tabii w10 icin de gecerli ise…

  15.04.2017, 1:32:24

  Taha GÜCLÜ

  Windows 7 – phpMyAdmin Kurulumu hakkında çok basit anlaşılabilecek şekilde yazılıp ve video anlatımı yapmısınız gerçekten yararlı ve merak ettiğim konulardan biriydi teşekkürler.

  15.04.2017, 23:06:08

  Murat

  merhaba ben de Windows 10 kullaniyorum daha önce php sitem vardi ama php4.. oldugu icin mart ayinda itibaren en az php 5.5 – 5-6 ya da 7 ve üzeri olmaliymis. Nasil yaparim bilemiyorum ama bu konudan sizin bilginizden yararlanmak icin her firsatta tavsíyelerinizi dinleyip yeniden sitemi kuracagimi ümit ediyorum. Tesekkürler

  12.08.2017, 0:59:06

   Anar SAMADOV

   Nasıl yaparım derken? PHP 5+ kurun ve projenizi çalıştırın zaten hatalarınızı göreceksinizdir. Ama tavsiyem yeniden yazmanız yönünde. Eski kodları PHP 5+ çevirmek daha çok zaman alacak bence.

   12.08.2017, 7:42:15

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: