alexa  Menu
wordpress 4.3 billie sürümü çıktı

WordPress 4.3 “Billie” sürümünü duyurdu

  19.08.2015 ,   1 yorum ,   3.104 kez okundu.

WordPress Billie diye isimlendirdiyi 4.3 sürümünü duyurdu. Sitelerinizi bu sürümü güncelleyerek yeni özellikleri kullanabilirsiniz. Bu sürümde eklenen yeni özellikler hoşuma gitti doğrusu. Öncelikle kullanıcılar için güçlü şifreler oluşturma özelliği çok iyi olmuş. Daha güçlü parolalar oluşturmaya olanak tanıyan bu özellik önemliydi.

Kısayollar

Editör kısmındaki yenilik de baya eğelenceli aslında. Örneğin yazı yazarken editörde başlık için 3 adet kare (#) işaretinden sonra yazınızı yazıp entere tıkladığınızda otomatik olarak yazınız h3 etiketini almış oluyor. Bir diğer kısayol büyüktür işareti. Yazıdan önce “>” işareti kullanarak yazınızı yazıp enter yaparsanız yazınız blockquote etiketi içerisinde yer alır bu da genelde yazılarımızda alıntı veya vurgulamak istediğimiz bölümler için kullanılıyor.

Yine bunların dışında satır başlarında yazılarınızı madde madde yazmak için oluşturulan kısayollar sıralama numaraları (1.), tire (-) işareti, yıldız (*) işaretidir.

Menü işlemleri

Menü oluşturma ve güncelleme ile ilgili de yenilik mevcut. Şöyle ki, artık tema özelleştirme bölümünde menü üzerinde yaptığınız her değişiklik anında yan tarafta gözüküyor. Sonda menüyü kaydetmeniz yapılan değişiklikler için yeterli oluyor.

Site ikonu

Site ikonu (Favicon) çok beğenilecek yeniliklerden birtanesi bence. Yine tema özelleştirme bölümünde yer alan Site kimliği alanında site ikonu seçerek tarayıcılarda, uygulamalarda sitenizin ikonunu belirleyebilirsiniz. Site ikonu kare şeklinde ve 512px genişliğinde olmalıdır.

1 yorum yapılmış

    Wordpress 4.3 site icon (favicon) fonksiyonu

    […] WordPress 4.3 Billie sürümünü duyurdu diye bir yazı yazmıştım. Güzel yenilikler olduğundan bahsetmiştim. Bu yazımda site icon denilen ama bizim daha çok favicon diye kullandığımız tarayıcılarda site başlığı yanında çıkan küçük görseli ekleme konusuna değineceğim. Normalde favicon eklemek için html etiketleri kullanırız. Eskiden favicon eklemek için bir satır kod yetiyorken, gerek tarayıcıların gelişmesi gerekse de mobil cihazların favicon kullanması tek satır kod yerine birkaç satır kod eklememizi gerektiriyor. […]

    12.05.2018, 19:49:09

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: