alexa  Menu
google adsense

WordPress için Google Adsense eklentisi

  01.06.2015 ,   4 yorum ,   6.186 kez okundu.

Bu paylaşımım adsense ile para kazanan ve tabiki wordpress yazılımını kullanan arkadaşlar içindir. Eklenti ismi Google Adsense. Bu eklentiyi tercih etme sebebim Google tarafından geliştirilmiş olmasıdır.

Eklenti ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz Adsense Yardım sayfasında WordPress için AdSense Eklentisi Hakkında bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Eklentinin bana göre birkaç artısını sayacak olursam:

Gmail hesabıma giriş yaptıktan sonra wordpress yönetim panelimde eklentiyi herhangi ektstra onaylama işlemine gerek duymadan kullanabiliyorum. Yani herhangi ekstra bir işleme gerek duymadan gmail hesabıma giriş yaptığım için ve de Web Yöneticisi Araçları hizmetinde sitelerimi doğruladığım için adsense eklentisi üzerinden hesabımda otomatik olarak reklamlarımı oluşturabiliyorum.

Adsense hesabıma giriş yapmadan reklam türlerini ve boyutlarını belirleyebiliyorum.

– Sayfamın birçok bölümü için farklı reklam türlerini tek tıklamayla belirleyebiliyorum. İster kategori, ister makale sayfası, ister arşiv sayfamda isterse de anasayfamda reklamlarımı kolaylıkla yerleştirebiliyorum. Hatta makale sayfalarında paragraf içine bile reklam yerleştirmem mümkün.

– En güzel tarafı da herhalde herhangi ektra bilgiye, koda gerek duymadan sadece birkaç tıklamayla reklam yerleşimi yapabiliyor olmam.

– Reklam alanlarını eklenti kendisi otomatik olarak belirliyor ve siz o alanlardan istediğinizi tercih edebiliyorsunuz.

– İsterseniz kendiniz reklam alanı belirleyebiliyorsunuz. (Eklenti otomatik olarak reklam alanı oluşturmadığı bölümler için gerek duyabilirsiniz.)

google adsense

Henüz eklentinin verimliliği konusunda birşey söylemek istemiyorum. Çünkü bunu söyleyebilmek için biraz zaman geçmesi gerekiyor. Kazançlara nasıl etkisi olacağını o zaman analiz edebilirim.

Şimdi gelelim eklentiyi nasıl kuracağımıza:

– WordPress yönetim paneline giriş yaptıktan sonra Eklentiler > Yeni Ekle sayfasına gidiyoruz.

– Arama bölümüne Google Adsense yazarak arama yapıyoruz.

– Sonuçlarda birçok eklenti çıkacaktır. Muhtemelen ilk eklenti aradığımız eklentidir. Emin olmak için geliştirici kısmında Google yazdığından emin olun. Şimdi kur diyerek eklentiyi kuruyoruz.

google-adsense-eklenti-kurulumu

– Eklentiyi aktifleştiriyoruz.

Ayarlar > Adsense sayfasına gelerek artık reklamlarınızı ayarlayabilirsiniz. Unutmamanız gereken şey ayarlamaları yapabilmeniz için gmail hesabınıza giriş yapmış olmanız. Aynı zamanda google`ın Web Yöneticisi Araçları hizmetinde web sitelerinizi doğrulamış olmanız gerekiyor.

google adsense

Bol kazançlar dilerim 🙂

4 yorum yapılmış

  evrim

  ben kullandım ama çok etkin değil. Siz sitenizde yazı içinde adsense reklamı kullanmışsınız bunu hangi eklenti ile yaptınız

  27.01.2016, 1:12:51

  Sinan

  eklentiyi çok beğenmiştim ancak google adsense eklentiyi kaldıracağına ve sitemden silmem gerektiğini söyleyen bir mail attı.

  02.03.2017, 19:56:02

  Joachim

  Hi there,

  The official Google Publisher plugin is not available anymore and has been removed 2017. AdSense recommends the free plugin Advanced Ads for the ad integration now. This plugin is translated into Turkish: https://wordpress.org/plugins/advanced-ads/

  04.02.2019, 15:21:56

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: