alexa  Menu
wordpress-yazi-goruntulenme-sayisi

wordpress yazı görüntülenme sayısı

  04.10.2015 ,   yorum yapılmadı ,   4.480 kez okundu.

Birçok sitenin önem verdiği, kullanıcılar tarafından da merakla dikkat edilen noktadır aslında görüntülenme sayısı. Daha çok haber, magazin, video içerikli sitelerde izlenme, okunma, görüntülenme sayısı olarak belirtilir. Bu sayfada da üst kısımda dikkat ederseniz x kez okundu diye kullanmışım ben de. İşte bu işlemi wordpress ile nasıl gerçekleştirebileceğimizi anlatmaya çalıştım bu videoda.

Aslında çok basit olan bu işlemi WP-PostViews eklentisi ile gerçekleştiriyoruz. Eklentiyi kurduktan sonra Ayarlar menüsünde PostViews diye bir seçenek beliriyor. Buradan eklenti ile ilgili ayarlamaları yapabilirsiniz. İngilizce kelimeleri türkçeleştirebilir, hangi ziyaretçilerin (kayıtlı, misafir veya herkes) dikkate alınmasını belirtebilirsiniz.

Tüm ayarlamalar yapıldıktan sonra görüntülenme sayısını belirtmek istediğiniz sayfada, göstermek istediğiniz bölüme aşağıdaki kodları eklemeniz yeterli olacaktır:

<?php if(function_exists('the_views')) { the_views(); } ?>

Dikkat etmeniz gereken önemli nokta yukarıdaki kodu while döngüsü içerisine eklemeniz gerekir. Tam olarak aşağıdaki koddan sonra istediğiniz bölüme eklemeniz yeterli olacaktır:

<?php while (have_posts()) : the_post(); ?>

Daha açık anlatım için videoyu izlemenizi tavsiye ediyorum:

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: