alexa  Menu
bluestack nedir

BlueStacks Nedir, Nasıl Kullanılır?

  04.05.2016 ,   yorum yapılmadı ,   4.107 kez okundu.

Akıllı telefon ve tabletlerde en çok kullanılan Android işletim sisteminin görünmeyen kahramanlarından biri olan BlueStacks nedir, nasıl kullanılır, tüm detaylarıyla inceleyelim. Android telefonların ve tabletlerin alt yapısını oluşturan ve programların nitelikli bir şekilde PC’nizde çalışmasını sağlayan uygulama olarak ünlenen BlueStacks, Google Play Store sanal mağazasından indirilen tüm oyun ve uygulamaların sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olmaktadır.

Uzun adında uygulama oynatıcı anlamına gelen App Player tamlaması da bulunan BlueStacks, en çok tercih ettiğiniz oyunların ve uygulamaların geniş ekranda, yüksek çözünürlük ve görüntü kalitesi ile çalışmasını sağlayan ve donmasını engelleyen, çok faydalı bir programdır.

BlueStacks programının en güzel özelliği hem MAC hem de Windows işletim sistemli bilgisayarlarda kullanılabilmesi. İlgili linklerden indirdiğiniz takdirde sorunsuzca sürekli TAMAM ya da İLERİ diyerek kurabilme kolaylığı var.

Peki kurulum işlemi bittikten sonra BlueStacks nasıl kullanılır bilmek ister misiniz? Bu programı kurduktan sonra kullanabilmeniz için bir Google hesabı ile eşleştirmeniz gerekiyor. Eğer gmail adresiniz varsa problem yok, kolayca ekleyebiliyorsunuz; ancak gmail hesabınız yoksa programı çalıştırmadan önce bir hesap açmalısınız. Çünkü giriş ancak Google heabı ile yapılabiliyor. Neden mi? Çünkü BlueStacks nedir kısmında açıkladığımız gibi bu program Android’in yan programlarından biri ve her ikisi için gmail hesabı tanımlama zorunluluğunuz var.

BlueStacks nasıl kullanılır konusunun devamında bilmeniz gereken şey; programı gmail hesabı ile açtığınızda ARAMA veya SEARCH kutucuğundan istediğiniz uygulama ya da oyunu aratabilir ve indirebilirsiniz. İndirdiğiniz uygulama ya da oyunun simgesi BlueStacks programında görülecek ve siz sadece bu simgelere tıklayarak istediğiniz yazılımı açabilecek ve kullanabileceksiniz.
Görüldüğü gibi BlueStacks yazılımını ücretsiz olarak indirebilir, kolayca kurabilir ve işlevsel bir şekilde istediklerinizi indirip kullanabilirsiniz.

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: