alexa  Menu

Hiç şaşırmadım… “vimeo.com yasaklandı”

  01.10.2010 ,   8 yorum ,   5.427 kez okundu.

Adobe Dreamweaver derslerine başladığım zaman çok düşünmüştüm acaba hangi sitede videolarımı paylaşsam da sonra sorun çıkmasa diye. Bazı tavsiyeler ve araştırmalarım sonucu vimeo paylaşım sitesinde karar kılmış ve de çok başarılı olduğunu görmüştüm. Gelen yorumlar üzerine de doğru seçim yaptığımı anlamıştım.

Fakat Dün (30.09.2010) mutlu(!) haberi duyunca hiç şaşırmadım . Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı yine sağolsun yaptı yapacağını hem de hiç yoktan sebepler bularak.

Anlayacağını uzun zamandır ara verdiğim Adobe Dreamweaver dersleri için hiç iyi olmadı. 🙂

Şimdi yeni bir video paylaşım sitesi bulayım desem yarın Telekomünikasyon İletişim Başkanlığının o siteyi de yasaklamayacağını söyleyemem.

Hatta işin kötü tarafı vimeo paylaşım sitesini birçok programcı, yazılımcı kullanıyordu, görsel derslerden faydalanıyorduk. Çok fazla eğitim dersleri vardı. yazık oldu.

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığından bir ricam var türkiyede interneti yasaklar mısınız? Yok yani en azından arkanızdan sayıp günaha girmeyelim diye.

Vimeo kapatıldığı için yayınladığım derslere şuan için erişilemiyor. DNS ayarlarını falan değiştirirseniz ulaşırsınız ama çok can sıkıcı bir durum bu.

Fakat en kısa zamanda bir çözüm bulacağım inşallah.

8 yorum yapılmış

  Hüseyin KÜÇÜK

  Yazık, yazık 🙁 Kaçasım geliyo artık.

  01.10.2010, 13:12:38

  Efe

  gerçekten çok sinir bozucu bir durum. bir çok insanın emek verip içerik oluşturması, bir sürü zaman ayırması ve 1 kötü içerik için tüm bu emeklerin boşa çıkartılması ülkemiz adına çok büyük bir utanç. umarım sonu youtube gibi olmaz. bir an önce açarlar :

  01.10.2010, 16:46:30

  tmrci

  iyiden iyiye can sıkıcı bir hal aldı bu memlekette internet işi.

  01.10.2010, 17:02:29

  Anar Samadov

  açsalar ne yazar? yarın öbür gün biri bir terbiyesizlik yapar, başka biri de videosunu yayınlar olan bize olur.

  01.10.2010, 17:04:38

  Erdem

  Çok sıkıcı bir durum gerçekten. Tamda videolara çok ihtiyacım olduğu bir anda. DNS değişikliği hatta tuneller bile bir işe yaramıyor.

  Acaba videoları toplu bir şekilde rapid benzeri sitelerden paylaşman mümkün mü ?

  Şimdiden teşekkürler.

  01.10.2010, 23:24:03

  harun

  sanırım geri adım atıldı. şu an açılıyor

  03.10.2010, 14:46:59

  hayati

  azına sağlık anar türk telekomdan da ona bu talimatı verenlerden de bıktık inan ne bu ya ayıp vallahi eğer birşeye yasak koyacaksa çocuklara yasaksa bırakın buna aileleri karar versin onlar yani aileler çocuklarını sizden daha iyi korur bence sana katılıyorum anar kardeşim inan katuılıyorum kaldırsınlar interneti bakalı neler olucak görelim bu adanlara özel olarak ankaralı namıktan ve turguttan özel şarkılar lazım sanırım anlayana tabi:))))))

  20.10.2011, 17:45:30

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: