alexa  Menu
deep-web

İnternetin derinlerine (deep web) nasıl inilir?

  18.11.2015 ,   yorum yapılmadı ,   3.197 kez okundu.

Dünyada aydınlık sokakların olduğu gibi karanlık sokaklarında olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak bu karanlık âlem sadece bu alanla sınırlı değil. Çünkü günümüzde bu tür piyasalardan milyonlarca dolar kazanan gruplanmalar İnternet ortamını da fevkalade kullanıyorlar. İşte tam da bu noktada onlar için devreye derin İnternet giriyor. Günümüzde insanlar arasında orijinal ismi yani Deep Web olarak bilinen bu derin dünya hakkında size genel detaylar vereceğim.

İnternetin Derinlerine Nasıl İnilir?

Herkesin kullanabildiği daha doğrusu ulaşabildiği Tor ağına girerek deep web’e ulaşmanız mümkündür. Tor ağı ise kendi ürettiği Tor Browser aracılığı ile ulaşılabilirdir. Bu tarayıcı üzerinden standart uzantılı sitelere ulaşabilseniz de temel amaç kendi ismini kapsayan sitelere girebilmektir. Yüklediğiniz tarayıcı da .onion uzantısını kullanarak sitelere erişebiliyorsunuz. Üstelik bu uzantıyı kapsayan siteler jenerik veya ona benzer değil karmaşık harf ve rakamlardan oluşuyor. Örneğin; asdas1d56sa1d56sa1d5as1d.onion gibi. Ancak bu tür siteler hızlıca açılabildiği gibi çok daha hızlı kapatılabilir. Yani bu yüzden 1 saat önce girdiğiniz siteye şuan ulaşamayabilirsiniz. Zaten tor ağının amacı da tam olarak bu olduğu için şaşırmamıza gerek yok.

Tavsiye etmiyorum!

Deep web esasen yasak (illegal) içerikler barındırır. Dolayısıyla aslında yasak olan konuları içerdiğinden barındırdığı sitelere girmemenizi tavsiye ediyorum. Derin internet kullanıcısını farkl bir ip adresi ile sitelere bağlanır. Fakat unutmamak gerekiyor ki, teknoloji çok gelişti ve ip adresinizin tespit edilmesi mümkündür. Dolayısıyla yasaklı içeriklere girerek başınıza iş açabilirsiniz. Kısacası deep web risklidir.

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: