alexa  Menu
Kişisel Blog Okumanın Faydaları

Kişisel Blog Okumanın Faydaları

  20.09.2015 ,   1 yorum ,   3.770 kez okundu.

Günümüzde insanların bilgi arayışının büyük bir kısmı internet üzerinden gerçekleşmeye başladı. İnsanların artan internet kullanımı ile birlikte birçok kişi de gerek kişisel blog, gerekse farklı konularda insanların ihtiyaçlarına yönelik bilgi içerikleri siteler ve farklı platformlar oluşturmaya başladı.

Birçoğunuzun tahmin edebileceği gibi bu hızlı artış içerisinde benzer sitelerin sayısının da giderek artışından olsa gerek insanların kişisel blog okuma istekleri de arttı. Bunun en büyük nedeni, birbirinden çok da farklı olmayan bilgilerin neredeyse kopyala yapıştır niteliğinde benzer bir yapıya sahip olmaya başlaması.

İnsanları kişisel blog okumaya yönlendiren en büyük etken de şüphesiz ki monoton ve genel bir kitleye hitap eden yazılardan ziyade, bir kişi tarafından yazılan ve genel olarak deneyimlerden oluşan bir yazı tipine sahip olması. Böylece insanların ilgili konu ile ilgili takip ettiği kişisel blog üzerinden sahip olmak istediği bilgiye hem deneyimler ile hem de daha samimi ve içten yazılan ile ulaşmak mümkün.

Diyelim ki sosyal medya yönetimi üzerine bir araştırma yapmak ve bu konuda farklı kaynakları taramak istiyorsunuz. İlk başvuracağınız kaynak elbette ki Google olacaktır. Ancak arama sonuçlarına baktığınızda bu konu hakkında yazı serisi şeklinde yayınlanmış herhangi bir kaynak bulmanın ne kadar zor olduğunu anlayacaksınızdır.

Halbuki aşağıda linkini verdiğimiz ve yine bir kişisel blog yazarı tarafından hazırlanan liste içerisinde konu başlıklarına göre sosyal medya yönetimi üzerine birçok merak ettiğiniz soruya cevap bulmanız, bunun yanı sıra sosyal medya yönetimi hakkındaki soruları kişisel blog yazarına direkt olarak yöneltmeniz mümkün.

http://oguzveliyavas.com/sosyal-medya-yonetimi

Yalnızca tek bir konu değil, daha geniş bir yelpazeye sahip teknoloji ve benzeri konularda bilgi sahibi olmak, gündemi yakından takip etmek istediğinizi ele alalım. Bunun için de önde gelen birçok teknoloji sitesini takip edebileceğiniz gibi, kişisel blog yazarları tarafından haftanın özeti şeklinde yayınlanan toplu yazıları takip etmeniz en doğrusu ve keyifli yolu olacaktır.

Şöyle ki kişisel blog yazarlarının konu başlıklarını listelediği bu yazılarda, birçok internet sitesine oranla daha samimi bir dil ve daha araştırmacı bir yapıda keyif alarak yazılar okuma olasılığınız daha yüksektir.

kişisel blog okumanın faydaları konusunda listelenebilecek bu ve benzer birçok nokta bulmak mümkün. Tavsiyemiz konu ile ilgili beğendiğiniz bir veya birden fazla kişisel blogu takip listenize almanız, mail listelerine abone olmanızdır.

Esen kalın.

Teşekkürler.

1 yorum yapılmış

    Gökhan

    Çok güzel bir konuya değinmişsiniz , kişisel blogları okumak gerçekten çok faydalı örneğin ben bir kitap alacağım zaman. Kişisel bloglardaki kitap yorumlarına bakıp daha iyi karar verebiliyorum.
    Güzel yazınız için teşekkür ederim.

    30.10.2015, 17:00:02

Yorum yapın..

isim yerine gerçek isim ve soyisim yazılmadan yapılan yorumlar kesinlikle onaylanmıyor bilginiz olsun.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


%d blogcu bunu beğendi: